„Ministr průmyslu a obchodu není regulátor. Ministerstvo nemůže stanovovat ceny za data. Stát nemá žádnou možnost, jak do cenotvorby vstupovat. Ministerstvo je tu od toho, aby vytvářelo legislativu,“ vyjádřil se Havlíček k dlouhodobě diskutovaným cenám za služby mobilních operátorů.
Řeč byla i o předsedkyni Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové, jíž v brzké době bude končit mandát. „Mně se to velmi obtížně hodnotí. S paní předsedkyní jsme se ještě nesešli, schůzku máme naplánovánu na konec května. Nechce se mi hodnotit její působení v čele takto významné instituce,“ dodal.
Nově bude ve vedení ERÚ pětičlenný sbor. „My už jsme ten proces výběru zahájili. Chceme být maximálně otevření. Jsme si vědomi toho, že na trhu potenciálních kandidátů nebude mnoho,“ podotkl Havlíček s tím, že lhůta končí 30. dubna.
A hovořilo se i o případné dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. „Máme tři pracovní skupiny, každá se zabývá určitým segmentem. Řeší se určité otázky legislativní. Změna stavebního zákona by nám to mohla urychlit – zkrátit to zpoždění. Kruciální otázka je však to, kdo to zaplatí,“ řekl Havlíček.
Závěrem se pak Havlíček vyjádřil i k budoucnosti současné vlády, která je podle moderátorky ve sporu kvůli korunovým dluhopisům ministra financí Andreje Babiše (ANO).
„Nemyslím si, že to riziko rozpadu vlády tady je. Neprospělo by to ničemu. Vláda je tu od toho, aby vládla. Aby dotáhla věci, které jsou rozdělané. Má k tomu šest sedm měsíců. Je potřeba, aby se všechny koaliční strany držely toho cíle. Věřím, že vláda dovládne do konce mandátu,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef