Vláda zřejmě odmítne Ondráčkův návrh na změnu policejních výsluh

11.03.2019 6:58 | Zprávy

Kvůli obavám z masivního odchodu policistů ze služebního poměru vláda zřejmě nepodpoří poslaneckou novelu, která by vedla ke snížení výsluh. Svoje stanovisko formuluje kabinet na dnešní schůzi, ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) už nicméně avizoval, že bude zásadně proti. Skupina poslanců v čele se Zdeňkem Ondráčkem (KSČM) navrhuje, aby se do příjmů příslušníků bezpečnostních sborů, z něhož se výsluhy vypočítávají, nezahrnovaly odměny a příplatek za službu v zahraničí.

Vláda zřejmě odmítne Ondráčkův návrh na změnu policejních výsluh
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Zdeněk Ondráček

Ministři proberou na dnešní schůzi i dalších čtyři poslanecké iniciativy. Očekává se, že po návratu premiéra Andreje Babiše (ANO) ze zahraničních cest se bude kabinet věnovat aktuální situaci včetně kauzy údajného ovlivňování tendru na výběr mýtného, ve které figuruje první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek a šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Ministři se budou zabývat také návrhem na zpřísnění pravidel chovu psů v takzvaných množírnách. Podle nové úpravy by měli chovatelé povinnost hlásit chovy od tří fen starších jednoho roku, dosud je to od pěti fen. Legislativa by měla do budoucna také dát možnost na druhé odborné stanovisko při úředních veterinárních kontrolách a upravit pravidla chovu hmyzu pro lidskou spotřebu.

Zřejmě se záporným postojem vlády budou zákonodárci projednávat návrh poslanců SPD na změnu pořadí plnění dluhu, která by podle nich měla posílit postavení dlužníků a pomoci lidem v dluhových pastech. Úprava by podle podkladů pro pondělní jednání kabinetu mohla způsobit problémy v běžném ekonomickém životě. Vláda asi odmítne také ideu osvobodit od autorských poplatků restaurace, kadeřnictví nebo další provozovny, v nichž zákazníci mohou sledovat rozhlasové nebo televizní vysílání. Osvobození navrhli poslanci ANO a SPD ve dvou samostatných novelách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…