Vládě už nikdo nevěří, vybalil na Tvarůžkovou senátor Goláň

22.02.2021 22:05 | Zprávy

Na některá místa bude podle vlády nutné nosit jedině respirátor nebo dvě zdravotnické roušky. „Vládě už nikdo nevěří, pochybuje se o smyslu jejích opatření,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 předseda senátního ústavně-právního výboru, že lidé na opatření už stejně rezignovali. Vláda čelí výzvám, aby přistoupila ke tvrdému lockdownu, takový krok si podle senátora už nemůže Česko dovolit. „Tvrdý lockdown měl být mnohem dřív, teď už ekonomika umírá,“ zdůraznil s tím, že „je těžké vymýšlet něco v republice, kde si 45 procent lidí myslí, že žádný covid vlastně není problém“. Zmínil také, kde vidí mezery v pandemickém zákoně, i to, že výrazně zasahuje do základních práv a svobod.

Vládě už nikdo nevěří, vybalil na Tvarůžkovou senátor Goláň
Foto: golan.cz
Popisek: Tomáš Goláň

„Nic dobrého nás nečeká, nikde nesvítá. Situace je neradostná, všichni jsme unavení a všichni čekáme nová opatření, která zvolní dlouhý lockdown,“ zdůraznil senátor úvodem „nešťastná koronavirová čísla, která se stále zvyšují, a nedostatečnou práci české vlády“.

Zdůraznil i to, jak Babišův kabinet napálil hejtmany. „Bylo slibováno hejtmanům, že budou otevřené školy, že budou děti testovány, a nic není připraveno. Jen se hádají, kdo to nakoupí, kdo to dodá. Celé je to smutné,“ dodal znepokojeně směrem k vládě Goláň, podle nějž se není čemu divit, že je z toho vyčerpaná i celá česká společnost.

Nesrozumitelně vláda představila i nová opatření týkající se nošení respirátorů místo látkových roušek na konkrétních místech, která ještě upřesní. Podle Goláně takové opatření lidé rozhodně dodržovat nebudou. „Lidé už vládě nevěří. Už nevědí, co má a co nemá smysl,“ opíral svá slova i o vyjádření Ústavního soudu, že vládním opatřením chybí „racionalita“.

„Nevím, jak může respirátor pomoct, ale je jednou z dalších věcí, na kterou budou lidé rezignovat,“ je přesvědčen senátor, který ve skrytu duše doufá, že se tak nestane, jelikož epidemiologická situace je vážná. „Lidé by poslechli, kdyby vláda ukazovala, že taková opatření mají smysl, lidé by ji poslechli a ušetřili peníze na respirátory,“ podotkl.

Nyní odbory po ministru zdravotnictví požadují zavedení tvrdého lockdownu, což Goláň striktně odmítá. „Nejsem přítelem tvrdších opatření. Naše ekonomika umírá, zvláště střední a malí podnikatelé nejsou řádně kompenzováni,“ upozornil, že opatření vlády jsou bohužel příliš selektivní a mnohým chybí náhrada za ztrátu tržeb.

„Tvrdý lockdown měl být mnohem dřív, rozhodně by to bylo víc přijatelné než po tak dlouhém krvácení. Současná situace nám tvrdý lockdown dělat nedovolí,“ podotkl.

Opatření by podle Goláně nyní měla být ve velkých průmyslových podnicích, nikoliv v podobě lockdownu. „Skutečně je třeba pomoci firmám dvounásobným odpočtem z daní, s vybavením respirátory i s testováním. Je těžké vymýšlet něco v republice, kde si 45 procent lidí myslí, že žádný covid vlastně není problém,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rozhodnou zbraně.“ Dugin, Mearsheimer a zlý konec Ukrajiny

20:15 „Rozhodnou zbraně.“ Dugin, Mearsheimer a zlý konec Ukrajiny

„Nebudou to mírová jednání, ale zbraně budou tím, co rozhodne,“ prohlásil, jak vidí ukončení konflik…