"Neposlouchej rady od svého strachu," prohlásil její děda, kterého poznala z knih a vyprávění. Helen Patton často létá přes Atlantik. Na vzdálenějším břehu se stará o Pattonovu nadaci, zde o Pattonův fond. Snaží se starat o válečné veterány a jejich vzpomínky. Snaží se, aby hrdinům byla prokazována patřičná úcta.
Poděkování Rusku
"Musíme jít zpět do historie, patřičně oloupat cibuli hořkosti a najít laskavost. Oběti války by se měly uctívat s laskavostí, která vyžaduje, abychom se oprostili od toho, co se mezi zeměmi stalo poté," říká pro ParlamentníListy.cz s tím, že třeba nesouhlasí, jak se zachoval v polovině roku 2014 na oslavách 70. výročí spojeneckého vylodění v Normandii tehdejší britský premiér David Cameron k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, když mu ani nepodal ruku. "Nebylo to fér," doplňuje.
"Rusko mělo za druhé světové války nejvíce obětí a nikdy se nedočkalo úplného uznání a poděkování. To je špatně. Měli bychom to změnit," dodává a cituje opět svého dědečka: "Projev druhému uznání, dostane se ti také." Helen Patton totiž věří, že se svět a lidé v něm osvobodí od hranic mezi přáteli, hranic v myšlení lidí. Pohromy jako terorismus, hurikány, povodně také hranice neznají, tak proč by se lidé měli ohraničovat v pozitivním přístupu k životu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský