Ředitel České televize je volen na dalších šest let. Těšit se může na 5,5 milionu korun ročně, za to však musí spravovat mimo jiné sedmimiliardový roční rozpočet. K tomu, aby kandidát zvítězil, musí předvést desetiminutovou prezentaci a odpovědět na otázky Rady ČT. Jak konstatuje MF Dnes, závěrečné defilé kandidátů bude mít na rozhodování radních pramalý vliv.
Dvořák, jenž v prvním kole zvítězil hlasy všech patnácti radních, si věří i v druhém kole. Mezi své zásluhy považuje například otevření nového brněnského studia ČT nebo rozjetí kanálů ČT:D a Art. Další své záměry zmiňovat nechce, prý je nejprve sdělí radě, jako jeden z hlavních úkolů však vnímá druhou vlnu digitalizace.
Najdou se však i kritici hospodaření, například někdejší ředitel TV Prima Martin Konrád, jenž proti Dvořákovi stojí ve druhém kole. Pro MF Dnes uvedl nespokojenost s tím, že s provozním hospodařením je ČT v minusu.
Na čem se však pětice uchazečů o ředitelské křeslo – Petr Dvořák, Martin Konrád, někdejší šéf zpravodajství ČT Karel Novák, ekonom Petr Vinklář, někdejší redaktor ČT Jiří František Potužník – shoduje, je to, že zpravodajství veřejnoprávního média je kvalitní, píše MF Dnes.
Jinak, jak píší pro změnu Lidové noviny, by například Konrád rád přibrzdil komerční rozlet České televize a přehodnotil by například hospodaření sportovního kanálu. O tom hovoří také Potužník. Novák by pak pro změnu pozvedl zpravodajskou ČT24. Vinklář pro změnu upozorňuje na zastaralý model získávání peněz, jenž na Kavčích horách je. Zaměřil by se tak na revizi koncesionářských poplatků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef