Ověřování informací je podle Milionu chvilek klíčové. „Důvěřuj, ale prověřuj,“ začíná facebookový post. Nutné je, aby čtenáři nečetli jen novinové titulky, ale přečetli text celý. Dalším pravidlem je ověřování informací z nezávislých a důvěryhodných zdrojů. A poslední radou je, aby čtenáři srovnávali různé pohledy na stejná témata. Příspěvek je zakončen větou: „Stačí si pro demokracii najít malou chvilku – třeba tím, že k informacím budeme přistupovat kriticky a tvořit si na ně vlastní názor.“
V dalším nedávném postu chvilkaři požadují po svých příznivcích, aby finančně podporovali důvěryhodná média. Pomohou tak prý tomu, že si médium udrží nezávislost a nezávislá média jsou pilířem demokracie. „Předplatné můžete koupit sobě, ale klidně i babičce nebo přátelům,“ radí chvilkaři. Podle nich v demokratickém státě každý nese díl odpovědnosti za stav dnešní společnosti. „Když chceme něco změnit, nemusíme hned kandidovat na prezidenta. Stačí si najít malou chvilku – třeba na podporu nezávislých médií.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: AZy