Svůj odchod z pozice šéfa zpravodajství ČT Šámal v úterním Interview ČT24 komentoval s tím, že se mu nezdá, že by se „cítil spokojeně, pokud by zůstal“ v České televizi i za období nastupujícího ředitele veřejnoprávní televize Jana Součka. „Přišel jsem s (dosavadním generálním ředitelem ČT, pozn. red.) Petrem Dvořákem a nikdy mě ani nenapadlo, že bych měl zůstat po Petru Dvořákovi,“ podotkl s tím, že Dvořáka považuje za „dobrého šéfa“ a že považuje za slušnost, aby spolupracovníci na vedoucích pozicích novému řediteli buď dali svá místa k dispozici, aby je mohl obsadit podle svého uvážení, či se alespoň s ním dohodli o případném pokračování spolupráce v jejich pozicích.
Své další kariérní působení zatím Šámal nechtěl blíže komentovat, uvedl však, že do nové práce nastoupí až v příštím roce a nepůjde o nic v médiích. Blíže by se chtěl věnovat zejména práci spojené s archeologií.
Odcházejícího ředitele zpravodajství České televize nejvíce těší, kam se posunula ČT24 a to, že jsou dnes její redaktoři schopni bez přípravy informovat o jakékoli situaci. „Ať se všechno povede sebelépe, tak to vždy končí tím, že Česká televize a zejména její zpravodajství dostanou od někoho vynadáno. Ale tak to je. To je asi lidská povaha,“ doplnil pak naopak k tomu, co jej nejvíce zklamalo. Sám prý také zažil chvíle, kdy si uvědomil, že něco mohl udělat lépe.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Radek Kotas