Do podnikání se položil už v 18 letech. Začal jako finanční poradce a měl úspěch. Vydělával tolik, že ve 21 letech začal přemýšlet o investici do nemovitostí. „Řekl jsem si, že je čas na to, pořídit si byty na pronájem, tak jsem tehdá tři koupil,“ vrací se František ve vzpomínkách do začátků.
Nejprve chtěl byty klasicky dlouhodobě pronajímat, ale názor rychle změnil. „Po určité době jsem se dozvěděl o krátkodobém pronajímání.“ Jako vlaštovku použil byt, ve kterém sám bydlel. „Pronajímal jsem v něm zbylé dva pokoje,“ popisuje. Výnosy byly dobré. „Na základě těch zkušeností jsem usoudil, že dva byty, co jsem měl v Praze, využiju stejným způsobem,“ popisuje své začátky v oblasti krátkodobého pronájmu pražských nemovitostí.
V Praze tento typ pronájmu zažívá zhruba od roku 2013 nebývalý boom. Díky online platformám typu AirBnB totiž svůj pokoj nebo byt může pronajmout úplně každý a prakticky ihned. V Praze šlo po celé roky hezké malé byty pronajímat klidně za 2 nebo 3 tisíce korun za noc. Není tedy divu, že mnozí se příležitosti opravdu pevně chytili a skupovali po celé Praze byty na hypotéky. Podobně postupoval i František: „Otevřel jsem první čtyři pokoje. Čas šel dál a pokaždé, když mi nějaká banka byla ochotná dát hypotéku, tak jsem si ji vzal a koupil něco dalšího.“
Františkovi se dařilo a snažil se turistům, kteří navštěvovali české hlavní město, nabídnout jedinečný zážitek. Začal proto jednotlivé byty tematicky upravovat. V jeho nabídce tak byly k pronájmu i pokoje, ve kterých je vše zařízeno jen jednou barvou, (například modrá, červená, zelená) nejvíce ale zaujal apartmán, ve kterém František vše zařídil ve stylu pražského metra, a to včetně dveří a sedaček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Marek Korejs