Nejprve si všímá zprávy serveru Washington Post a Reuters o zásahu Ruska do voleb amerického prezidenta. „Podle aktuálních zpráv nešlo jen o podkopání důvěry v americký volební systém, ale o přímou podporu zvolení Trumpa,“ zmiňuje Horký.
Následně se zaměřuje i na dění v Sýrii a na destabilizaci zemí. „Ředitel britské zpravodajské služby MI6 varoval, že kyberútoky, propaganda a rozvracení ze strany nepřátelských států znamenají ‚zásadní hrozbu‘ pro evropské demokracie včetně Velké Británie. V souvislosti s akcí v Sýrii pak zmínil Rusko napřímo,“ sdělil redaktor se slovy, že před klíčovými parlamentními volbami v Německu se Rusko snaží destabilizovat i tuto společnost. „V Černé hoře podle místní prokuratury plánovala skupina ‚ruských nacionalistů‘ atentát na premiéra Mila Djukanoviče a převzetí moci proruskou koalicí,“ dodal.
Závěrem si pak Horký všímá slov českého ministra obrany Martina Stropnického, podle nějž funguje v Česku 30 serverů šířících protiruskou propagandu. „A že tyhle servery přece nemají žádnou relevanci a nemají vliv? Tak se podívejte na data Českého rozhlasu, který zmapoval, jaké články MY, MY všichni na Facebooku sdílíme. Jedním z nejoblíbenějších je třeba ten o nařízení prezidenta Putina svým státním úředníkům: ‚Máš, úředníčku, nebo členové tvé rodiny bankovní účet v zahraničí? V tom případě nemáš co dělat ve státní a veřejné správě a štandopede se pakuj!‘ Umíte si představit zděšení mezi českými úřednickými vyžírkami, ať už na ministerstvech či v regionech?“ uzavřel Horký.
Jeho názor sdílel například publicista a poradce Pavla Bělobrádka Martin Schmarz. A v diskusi se tématu nadšeně chytil Jakub Janda z Evropských hodnot, který začal bít na poplach, že dvacet pět procent Čechů věří spíše dezinformačním projektům, než tradičním médiím.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef