Žádný sex? Potom ale žádná práce. I tak vybírala WHO v Kongu své zaměstnance

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

22.08.2023 9:30 | Komentář

ParlamentníListy.cz nedávno zkoumaly činnosti jedné z nejvlivnějších globálních institucí - Světové zdravotnické organizace (WHO).

Žádný sex? Potom ale žádná práce. I tak vybírala WHO v Kongu své zaměstnance
Foto: Repro. Youtube
Popisek: Šéf Světové zdravotnické organizace WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus

Závěry byly více než znepokojivé. Podobnou neschopnost jako v případě nástupu koronaviru WHO prokázala již o několik let dříve, a to v souvislosti s epidemií smrtícího viru ebola, který v letech 2013-2016 zabil ve třech afrických zemích více než jedenáct tisíc osob. 
 
Uniklé dokumenty ukazují, že Světová zdravotnická organizace několik měsíců váhala s vyhlášením celosvětového stavu nouze v případě této epidemie eboly ze strachu z poškození ekonomiky Guineje a dalších afrických zemí. Interní dokumenty WHO získané agenturou Associated Press v Ženevě odhalují, že již od poloviny dubna 2014 dostávalo ženevské ústředí WHO e-maily od zaměstnanců na místě v Guineji, kteří volali o pomoc. 
 
 
Emaily popisovaly kritickou situaci v regionu a v předmětech některých z nich stálo napsáno velkými písmeny: „POTŘEBUJEME PODPORU“. Přes tyto prosby a rostoucí počty nakažených WHO vyhlásilo mezinárodní stav nouze až 8. srpna. A proč WHO čekalo tak dlouho, přestože mělo dost informací? Úředníci z ženevské centrály organizace se nechali slyšet, že pandemie nebyla vyhlášena, i když se o ní vědělo, protože „by to mohlo rozzlobit africké země, poškodit jejich ekonomiky nebo narušit pouť muslimů do Mekky“. Takové zdůvodnění musí být pro příbuzné obětí epidemie eboly značně frustrující.
 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

18:15 „Snaží se dostat stát do kritické situace a odložit volby.“ Schneider varuje. To tu ještě nebylo

Server ParlamentníListy.cz přináší další ze série rozhovorů se zajímavými hosty. Tentokrát pozvání r…