„My jsme si, myslím, za to vytrpěli své,“ uvedl k ODS a kauze bývalého předsedy Petra Nečase europoslanec. „Myslím, že voliči nám dali dostatečnou lekci ve volbách v minulosti,“ dodal Jan Zahradil.
Podle něj se strana rozhodla na kongresu „nehrabat příliš v minulosti“, a tak nebyli ani pozváni bývalí předsedové. „Myslím, že teď na tomto kongresu na to nebyla chvíle,“ vysvětloval v Hyde parku na ČT.
Sám se stal 1. místopředsedou partaje. Zato Jiří Pospíšil a Miroslava Němcová, jejichž jména se často skloňují jako ta oblíbená u voličů, neuspěli a nestali se ani místopředsedy (Němcová na tuto pozici nakonec ani nekandidovala). „Symbolika toho kongresu je jasná: Delegáti kongresu zřejmě usoudili, že potřebují nové tváře,“ míní Zahradil. „Volební kongres není hitparáda mediální popularity.“
Podle něj šlo jednoduše o to, aby z vedení zmizeli lidé, kteří byli nějak spojeni s vedením bývalým – i když proti němu vystoupili jako například Pospíšil. „Může to působit nespravedlivě, ale politika je nespravedlivá. A dávat tomu nějaké dodatečné významy by nebylo správné,“ dodal Zahradil.
„Miroslava Němcová je pro mě přirozenou kandidátkou na tak vysoký úřad,“ řekl pak na adresu bývalé šéfky Poslanecké sněmovny ohledně její možné kandidatury na prezidentku ČR. „Pokud to budu moci nějak ovlivnit, tak bych si určitě přál, aby se k jejímu jménu ODS v budoucnu přiklonila,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan