Že bude nutné pozastavit očkování, to bylo podle jihočeského hejtmana jasné minimálně dva týdny zpátky. „Jsem překvapen, že se to řeší jako mimořádná zpráva. Už tři nebo dvě neděle říkám panu ministrovi, aby lidé byli na rovinu seznámení s tím, že na začátku února bude vakcín tak málo, že nebude možné přeočkovávat a k tomu spouštět nové termíny,“ uvedl hejtman Kuba.
„My jsme proto žádné nové termíny nespouštěli. Otevřeme je ve chvíli, kdy budeme mít jistotu, že vakcíny máme v mrazáku,“ pokračoval Kuba, podle nějž tento postup byl velmi správný. „Už v pátek se totiž zjistilo, že nedostaneme šest krabic vakcín, což je kolem 7000 vakcín, ale pouze tři krabice,“ uvedl, že se tak vyvarovali obvolávání minimálně 3000 seniorů, že pro ně nejsou očkovací látky.
Příčinou těchto problémů je resort zdravotnictví a Babišův kabinet. „Zakopaný pes je na ministerstvu zdravotnictví, nešťastné to s námi nešťastně komunikuje, a na vládě, která nešťastně komunikuje s lidmi,“ řekl bez rozmýšlení Kuba, že byly nesmyslně vypisovány 15. ledna termíny na registrace očkování, i když nebyly pokryty vakcínou. „To by si spočítal i žák 3. B,“ podotkl jihočeský hejtman.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab