Mohlo by jít například o omezení pohybu v rámci Evropské unie. Jenže zde se nabízí několik otázek ohledně potenciálního seznamu. „Dáme na něj i některé představitele těch radikálních demonstrantů? Bude na něm prezident Janukovyč? Pokud tam bude prezident Janukovyč, s kým budeme hovořit?“ vyjmenovával na ČT Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.
„Je to nástroj, který máme jako členové Evropské unie, ale musíme k němu přistoupit velmi uvážlivě,“ dodal. Za pravdu mu dal i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, který právě upozornil na to, že s někým se konflikt vyřešit musí. Když se ale všem zakáže pohyb po EU, nikdo nezbude.
Politici se totiž shodli, že hlavní je situaci vyřešit tak, aby už nebylo žádné násilí. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka je stěžejní „dotlačit Ukrajinu k tomu, aby řešení bylo politické“. „Přesně určit ty lidi, kterých se to bude týkat, bude věc debaty,“ řekl ke zmíněnému seznamu.
„Když nebudeme Ukrajinu řešit dlouhodoběji, tak budeme tam, kde jsme byli,“ vyzval v Událostech, komentářích Zaorálek. „My tady narážíme do jakési zdi, ale napadá mě otázka, jestli jsme si neměli dříve uvědomit, že ty problémy jsou tam takto nakupené,“ zeptal se na závěr pořadu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: pan