Zaorálkův úřad platí orgán, který řeší šikanu a hádky mezi zaměstnanci
14.02.2017 6:12 | Zprávy
Etická komise a psychologická pomoc – novinky, jimiž po vzoru západních diplomacií disponuje ministerstvo zahraničí. Zasahují především v případech mimořádně závažného chování podřízených i nadřízených. Píší o tom Lidové noviny.
reklama
Jak uvedl státní tajemník ministerstva Petr Gajdušek, než se nový systém zavedl, problémy se často neřešily. „Kolovaly tu legendy o tom, jak se někteří kolegové chovali k sobě navzájem,“ podotkl. Komise pak za rok svého působení řešila 12 případů – čtyři se podařilo uzavřít smírem, dvakrát byl odvolán vedoucí zastupitelského úřadu a šestkrát podřízení ze zahraniční mise. Vzhledem ke 117 zastupitelským úřadům to není vůbec špatné číslo.
„Je důležité, aby se obnovila elementární důvěra v systém,“ podotkl Gajdušek s tím, že etická komise není bičem na nadřízené ani podřízené. Jde jen o snahu měnit návyky, které tu byly desítky let. Podle psycholožky Evy Pavlovské je cílem také prevence. Zaměstnanci zastupitelských úřadů pracují pod obrovským tlakem, mnohdy ve zcela jiných kulturních podmínkách a v nebezpečném teritoriu.
Zajímavostí však je, že kolektivy pracujícící v Kábulu, Damašku, Bagdádu, v Africe, fungují dobře. „Hlásí se tam odolnější osobnosti, jsou flexibilnější a tolerantnější v mezilidských vztazích,“ podotkla s tím, že tito lidé investují do vztahů a snaží se vytvářet pozitivní prostředí. Konflikty pak Pavlovská řešívá v mnohem luxusnějších destinacích.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Líbil se Vám tento článek?
Nezávislost naší redakce můžete podpořit peněžitým darem v jakékoliv výši bankovním převodem na účet:
131-981500247/0100
QR kód obsahuje údaje k platbě, výši částky si určete sami.
Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.
Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.