Paroubek se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz věnoval pořadu 168 hodin a části, jež byla zaměřená na Slovensko. „O R. Ficovi a jeho místopředsedovi Ľ. Blahovi se v pořadu hovořilo jako o lidech se ‚slovníkem postfašismu‘. Nevím, co to postfašismus je. Jestli je to nejvyšší stádium fašismu nebo ještě něco horšího. Neznám takovýto politologický výraz. Tedy alespoň ne v korektní rovině,“ poznamenal Paroubek.
Pořad Nory Fridrichové podle něj ukázal, na čí straně redaktoři ČT stojí. „Prezidentka Čaputová, která před pár týdny reálně odhadla své síly při obhajobě prezidentského úřadu a sdělila vděčnému národu, že už nebude znovu kandidovat, získala jako cenu útěchy ‚Cenu císaře Otty‘. Císař Otto byl skutečně pozoruhodnou osobností středověku. Ale přiznám se – a je to možná má chyba – že jsem do včerejška o takové ceně neměl ani tušení. Ale může být. Tedy na jedné straně máme ‚postfašismus‘, a na straně druhé ideální političku moderní demokracie, která ztratila podporu většiny Slováků,“ sdělil Paroubek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef