„Já jsem teď slyšel dva české manažery, kteří hovořili o tom, že v dlouhodobém kontraktu měli cenu šest korun za kubický metr plynu. Dnes ho kupují za 25 korun,“ vyprávěl v televizním studiu ředitel slovenského zastoupení společnosti Siemens Vladimír Slezák.
Co jim bránilo při tom zůstat, zajímalo redaktorku. „Politika,“ odpověděl lapidárně manažer. „Politika se rozhodla, tohle je jen a jen politické rozhodnutí. Abysme ukázali Putinovi, že jsme silní. Já teda nevím, když si doma ustřihnete elektrický drát, máváte s ním a říkáte, já jsem silný, tak nevím, jestli tím ukazujete, že jste silný. Spíš se vám bude zbytek světa smát,“ pokrčil rameny manažer, pozvaný do pravidelné relace Tak takto.
V květnu bylo zrovna akutní jedno z kol unijních sankcí, k čemuž manažer poznamenal, že nezná zemi, které by sankce ublížily do té míry, že by to vedlo ke změně vlády. Ve skutečnosti sankce vedly pouze k tomu, že Rusko utvrdily v rozhodnutí zajistit si své potřeby jinak.
Na dotaz, zda to EU zvládne bez ruských surovin, manažer odpověděl jedním slovem: ne. Ekonomika evropských zemí byla podle něj desetiletí nastavena na spolehlivých dodávkách zdrojů, a to se nedá změnit tím, že řekneme, že zítra vypneme ruský plyn, pozítří ropu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav