V odkrývání zakázek a financování neziskové organizace Transparency International se ParlamentníListy.cz zatím soustředily spíše na starší roky.
Po nahlédnutí do veřejného rejstříku smluv či prostřednictvím serveru Hlídač státu a zadaní identifikačního čísla TI to vypadá na to, že to v posledních dvou letech pro Transparency International nebyla žádná sláva.
Neziskovka Davida Ondráčky si na veřejných zakázkách a obchodech s veřejnou správou oproti předešlým letům pohoršila.
Jediným subjektem státní správy, se kterým Transparency International podle veřejně dostupných zdrojů v posledních dvou letech obchodovala, byla Technologická agentura České republiky (TAČR). U té Transparency v daném období získala dvojici smluv v celkové hodnotě 643 tisíc korun.
První, chronologicky starší smlouvu TI a TAČR podepsaly koncem srpna 2016 (smlouva v databázi Hlídač státu zde). Jedná se o smlouvu zahrnující činnosti v rámci podpory projektu „Prověření nastavení protikorupčních opatření v Technologické agentuře České republiky a návrh doporučení pro jejich změnu a rozvoj“. „Výsledky předmětu plnění budou předány objednateli v tištěné podobě ve 2 vyhotoveních a v elektronické podobě na CD nosiči jako dokument MS Word,“ lze se dočíst ze smlouvy, která je volně dostupná. Dále se lze dočíst, že rozpis cen a služeb je obsažen v příloze s názvem „Cenová nabídka Transparency International“. Tento dokument ovšem v registru k nahlédnutí není.
Druhá, novější smlouva (kontrakt v databázi hlídač státu zde), v celkové hodnotě (včetně DPH) 363 tisíc korun byla uzavřena 23. listopadu 2018 a týká se poskytování služeb Transparency International- protikorupční prověrky.
Dodavatel, kterým je TI, se podle veřejně dostupné smlouvy „zavazuje pro Objednavatele poskytnout službu spočívající v prověrce nastavení etických a protikorupčních mechanismů a analýze problematiky střetu zájmů“. „Výstupem této analýzy bude závěrečná zpráva, obsahující popis zkoumaných oblastí a použitých metod, popsání zjištěných skutečností a jejich potenciální rizikovost a vytyčená doporučení,“ stojí dále v dokumentu. Nejpozdějším termínem dodání je ve smlouvě stanoveno 31. březen 2019.
Na rozdíl od starší zakázky, zde již lze dohledat i přílohu s cenovou nabídkou Transparency International. Navrhovanou odměnou za služby v ní je částka 300 tisíc korun bez DPH. Doba trvání je určena od 30. listopadu 2018 do 31. března 2019.
Časový rozsah práce je určen na 130 tzv. man days (člověkohodina: čas odpovídající práci průměrného člověka za hodinu, člověkoden pak v Česku zahrnuje osm pracovních hodin). Tým Transparency International, který na úkolu pracuje, zahrnuje čtyři pracovníky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jok