„Za posledních 70 let stoupl počet Romů v České republice 32krát. Ano, slyšíte dobře, je to skutečně neuvěřitelný nárůst. Zatímco v Roce 1945 u nás žilo 10 tisíc Romů, letos je to podle odhadů 320 tisíc. Jen za posledních 14 let se jejich počet zdvojnásobil,“ počítá Okamura.
Jen dvanáct tisíc romských vězňů podle Okamury stojí ročně čtyři miliardy korun. Plných dvacet miliard pak vyplatíme této skupině na sociálních dávkách. A to prý navíc ani nejdou spočítat ekonomické škody vzniklé například těm, které navštíví „sběrači železa“.
„Je také pravidlem, že Romům platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu, že podíl tohoto etnika na zločinu je velmi vysoký, jde o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet,“ dodává předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie. Podle něj je nejvyšší čas situaci řešit, protože většinové společnosti očividně dochází trpělivost.
Okamurův text můžete také vidět na VIDEU
Okamurovo hnutí se na to prý snaží upozorňovat, ale ve sněmovně je zcela osamoceno. „Kdy se už v Čechách konečně zbavíme politické korektnosti? Kdy již začneme všichni pojmenovávat věci pravými jmény bez výmluv na rasismus a xenofobii?“ burcuje politik. Odpověď je podle něj velmi špatná proto, že současná vláda nemá žádné řešení ani ochotu jej hledat.
Pak Okamura zopakoval své dřívější návrhy řešení – vyplácení dávek jen rodičům dětí bez neomluvených hodin a s čistým trestním rejstříkem, povinnost posílat děti do posledního ročníku školky, zakázat plošně výherní automaty a také zrychlit práci justice, aby „za jakýkoliv kriminální čin přišel rychlý a odrazující trest“.
Vláda podle něj předložila jen dva návrhy a oba neuvěřitelné. Prvním jsou podle Okamury povinné kvóty pro Romy na vedoucí místa ve státní správě, druhým pak dotace pro rodiny romských studentů.
„Tyto nekoncepční rasistické vládní návrhy my v našem hnutí Svoboda přímá demokracie (SPD) absolutně odmítáme. Odmítáme rozlišovat občany České republice podle rasy či barvy pleti a zvýhodňovat určité menšiny, jak to navrhuje tato vláda. Je to odporné,“ dodává Okamura.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav