„I kdyby politika nového prezidenta byla umírněná a pragmatická, je jasné, že řetězová reakce, kterou Trump spustil, se jen tak nezastaví,“ zmínil Fištejn. A všímá si konzervativních revolucí, návratu k tzv. tradičním hodnotám i ústupu globalistické ideologie před národními zájmy, které se stávají skutečností v nejrůznějších koutech světa.
„Nezdá se, že by Evropská unie mohla tomuto trendu udělat přítrž a zafungovat jako účinná hráz liberalismu, sama nyní prožívá nejvážnější krizi po skončení studené války a znovusjednocení Německa,“ dodává.
Zvolení Trumpa podle něj mění křehkou rovnováhu sil v regionu. „Další zkouška trhem je stanovena na 4. prosince. V Rakousku má slušnou šanci na vítězství kandidát Svobodných Norbert Hofer. V Itálii ve stejný den proběhne referendum o ústavní reformě, jak ji navrhuje vláda Mattea Renziho,“ všímá si rovněž komentátor.
Původní text ZDE.
Itálii, domnívá se, může čekat politický chaos a Evropu nová spirála ekonomické nestability, jako kdyby bylo málo samotného Brexitu.
Závěrem se pak vyjadřuje ke kancléřce Angele Merkelové, kdy podle něj až nyní vidíme, jak destruktivní až sebezničující může být bohulibá naivita kancléřky Merkelové. „Již v polovině října průzkumy nálad ukazovaly, že většina Italů sdílí názory euroskeptiků. Italská krize nebude poslední: těžké problémy nahlodají pilířové strany Evropské unie. V dubnu příštího roku se konají prezidentské volby ve Francii a mezi hlavními soupeři rozhodně nebude Francois Hollande, jehož popularita se dotýká dna. Soutěž se bude odehrávat na pravém křídle mezi konzervativcem Alainem Juppém a populistkou Marine Le Penovou,“ uzavřel se slovy, že historickou šancí nazvali Trumpovo vítězství i euroskeptici z Alternativy pro Německo. Fištejn hovoří o největším coming outu konzervativců v dějinách lidstva.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef