Zelenskyj: Rusko vraždí vlastní vojáky. Jen oddaluje porážku

27.09.2022 7:41 | Ze sítí

Rusko u nás své vojáky žene do záhuby. Rusko páchá jedny z nejcyničtějších vražd svých vlastních vojáků. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pronesl svůj pravidelný denní projev.

Zelenskyj: Rusko vraždí vlastní vojáky. Jen oddaluje porážku
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj znovu promluvil ke svým spoluobčanům i ke světu. Zdůraznil, že spolu s vládou a se všemi ozbrojenými složkami státu intenzivně pracují na tom, aby ukrajinští vojáci měli k dispozici dostatek munice a dalšího vybavení. Asi nejtěžší situace prý panuje v Doněcké oblasti. Zelenskyj ve svém projevu poděkoval všem, kteří ruským útokům v Doněcké oblasti odolávají.

„I přes zjevnou nesmyslnost války pro Rusko a ztrátu iniciativy okupantů velení ruské armády stále žene vojáky do záhuby. Neustálé pokusy o ruskou ofenzívu v Doněcké oblasti se jistě zapíší do dějin válek jako jedna z nejcyničtějších vražd vlastních vojáků. Když to vidíme, když vidíme tyto ofenzívy, znovu se přesvědčujeme, že ruská mobilizace je upřímným pokusem zajistit velitelům na místě neustálý přísun ‚potravy pro děla‘. Jiný smysl ruská mobilizace prostě nemá,“ konstatoval Zelenskyj.

„Cítili, že prohrají, a tak se prostě snaží tento okamžik oddálit, zajistit si alespoň nějakou aktivitu na frontě, nahradit mrtvé alespoň někým se zbraní v ruce. Ruská společnost si bohužel ještě neuvědomuje veškerou brutalitu ruské vlády vůči vlastním lidem. Musíme však udělat vše pro to, aby si každý občan Ruska uvědomil, že ho jeho vlastní stát připravuje o to nejdůležitější - o právo na život,“ pokračoval ukrajinský prezident.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Jan Kuchař byl položen dotaz

Peníze nechybí přeci jen ve školství

Ale snad všude. Policisté, hasiči, lidé v sociálních službách...ti všichni by si zasloužili přidáno. A co pro ně udělala vaše vláda?! Když už něco ,,děláte" tak jen to, že své povinnosti přenášíte na obce a města.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

15:45 „Jsem zhnusen.“ Ale ne z chování řidiče. Šéf odborové rady k Ukrajincům vyhozeným z tramvaje

Incident v tramvaji číslo 7 skončil rozvázáním pracovního poměru s řidičem, který chtěl z přepravy v…