Zelený úděl s sebou přináší konec uhelných elektráren, konec aut se spalovacími motory, různá ekologická cla a daně, což bude mít v důsledku na svědomí zdražení všeho, co běžná rodina potřebuje ke svému životu. Logicky budou citlivější na zdražování chudší lidé, to je zcela dle selského rozumu.
„Pro člověka, který žije na venkově nebo v malém městě a má třeba podprůměrnou mzdu, je zdražení potravin, energií a bydlení už opravdu dramatickým snížením kvality jeho života. Střední třída se z těchto koncepcí založených na centrálním řízení společnosti, ztrácí. Je tím bita nejvíc, “ upozorňuje ekonom. Je třeba tomu předcházet třeba tím, že chudší lidé vyjdou do ulic.
V souvislosti s „energetickou chudobou“ připomněl, že řešena by měla být dotačně, což znamená, že bude řešena z daní bohatých a střední vrstvy. „Tyto dotace, a různé podpůrné programy, budou financovány také z daní střední vrstvy. Navýšení daní a zdražováním může mít fatální důsledek: opět střední třída zapláče nejvíce,“ dodává s tím, že podobné inovace by měly být vždy rozvíjeny zdola a spontánně.
Elektromobilita může být navíc za pár let slepá ulička.
Původní zdroj ZDE
Zelený úděl stojí na začátku ekonomického a sociálního kolapsu celé Evropy. „Jsou to silná slova, ale myslím, že to hrozí. Protože zátěž na střední vrstvu bude obrovská, jestliže to projde tak, jak je to navrženo. Je to něco jako střelba do vlastní nohy, to je v podstatě kolaps. Ale nemyslím si, že by to měl být konec světa,“ říká Kovanda.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.