Čína zřejmě přitahuje neštěstí. Kromě koronaviru se totiž k nemocem, které Čínu sužují, přidala i ptačí chřipka H5N1. Jak informovalo čínské ministerstvo zemědělství a venkova, v provincii Chu-nan podlehlo nemoci čtyři a půl tisíce kuřat a aby se nákaza nešířila, bylo dalších 18 000 vybito.
Jak vyplývá z dat Světové zdravotnické organizace, od roku 2003 na ptačí chřipku zemřelo 455 lidí. Je ovšem nutné dodat, že k drtivé většině nakažení došlo v Asii a z evropských zemí (pokud dodržujeme geografickou definici Evropy) pouze v Turecku, kde v období mezi roky 2003–2009 došlo k nakažení 12 lidí a 4 úmrtím.
O propuknutí této nemoci informoval i analytik Štěpán Kotrba: „Další smrtící virus nalezený v Číně. V čínské provincii Hunan, na jihu sousedící s provincií nakaženou koronavirem, bylo hlášeno ohnisko ptačí chřipky A/H5N1. Podle místních úřadů bylo na jedné z místních farem v okrese Shuangqing ve městě Shaoyang nakaženo a zemřelo více než 4 tisíc kuřat brojlerů. Následně bylo zabito 17,8 tisíc ptáků – aby se zabránilo šíření infekce.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas