„Zatčení finanční ředitelky Huawei je nebezpečným krokem Donalda Trumpa v jeho prohlubujícím se konfliktu s Čínou,“ říká hned na úvod Sachs. Podle něj Trump, který se snaží dosáhnout dominance nad Čínou, přivolává neštěstí a situace se začíná podobat stavu okolo roku 1914. Dodal podrobnosti, USA prý požádaly Kanadu, aby zmíněnou finanční ředitelku Mengovou zatkli, když cestovala z Hong Kongu do Mexika, a vydali ji do USA. „Takový krok je skoro vyhlášením války USA proti čínský obchodníkům,“ tvrdí profesor. A dodává, že tento bezprecedentní krok může ohrozit americké obchodní zástupce, kdyby proti nim jiné státy postupovali podobně.
Sachs k tomu dodává, že se stává jen velice vzácně, aby manažeři byli zatčeni za nekalou činnost společností, většinou pouze za zpronevěru, úplatky nebo násilí. Sachs nerozporuje, že by tomu tak mělo být, ale začínat s tím u vysoké činitelky přední čínské firmy je podle něj provokace. Zmiňuje, že pokud by s tím chtěly Spojené státy začít, měly tak učinit u manažerů firem, které byly obviněny ze stejného prohřešku, ale pouze za něj zaplatily pokutu. Z finančních institucí jmenuje například Bank of America, ING, banku Barclays nebo Deutsche Bank. „Žádný z jejich ředitelů nebyl zatčen či zadržen za tato porušení,“ říká Sachs.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas