Prezident Zeman je podle Hilšera politik, který spíše než pro veřejný zájem pracuje pro zájmy finančních skupin. „A jednou z nich je právě i PPF pana Kellnera. Můžeme vzpomenout třeba státní návštěvu Číny, ze které se vracel jeho soukromým tryskáčem. To si prostě prezident, který by měl v otázkách zahraniční politiky hájit zájem státu, nikoli úzce vybraných podnikatelů, nemůže dovolit. Ale to by konec konců mělo platit i v politice domácí,“ poznamenal Hilšer s tím, že si Zeman místo zájmů veřejnosti vybral potřeby velké finanční skupiny, jež potřebuje mít za každou cenu otevřené dveře k čínské komunistické elitě totalitního státu.
„Jak si jinak vysvětlovat prezidentova cynická slova, že bychom se v Číně, kde zavírají statisíce lidí do převýchovných lágrů, mohli učit stabilizovat společnost?“ dodal a zkritizoval mimo jiné tu skutečnost, že prezident téměř nenavštěvuje západní demokratické země.
„Je zřejmé, že Kellnerovo PPF má zájem na nerušeném byznysu půjčkové společnosti HomeCredit v Číně, a také mu jde o prosazení levného hardwaru čínské společnosti Huawei pro naše strategické mobilní sítě. V tom tkví společný zájem Kellnerova byznysu a čínského zločinného režimu,“ dodal Hilšer se slovy, že prezident Zeman slouží jako politická figura otevírající dveře. Čína je dle názoru senátora agresivní velmoc.
V závěru rozhovoru se pak Hilšer vyjádřil také k mocenskému paktu Zeman–Babiš. „Je zřejmé, že to není spojenectví na základě snahy prosazovat ideály a hodnoty. Je to sňatek z rozumu, kterému velí pragmatický zájem. Když si vezmeme výroky Miloše Zemana z roku 2011 o Andreji Babišovi, kdy se o něm de facto vyjadřoval jako o lumpovi, kterému nelze věřit, a později, když se stal prezidentem, zcela otočil a chválil ho jako výborného premiéra. Tyhle názorové veletoče mě ale u prezidenta ani moc nepřekvapují, často měnil názor jako cynický pragmatik,“ uvedl Hilšer.
Původní text ZDE
Kolem prezidenta se pak podle jeho slov objevují zvláštní kumpáni. „Jako jeho poradce Martin Nejedlý navázaný na Rusko nebo podivný podnikatel-kancléř Vratislav Mynář, kterému se ani nepodařilo získat bezpečnostní prověrku. No a proč asi? Obecně řečeno, je tam asi nějaký problém, a tak může být taky lehce vydíratelný,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Peníze
Kam se podēly peníze z DPH? To není naivní dotaz,se zdražováním roste i DPH,lidem se nepřidává,firmy se nedotuji ,musí skončit,nebo utéct,tak kde jsou ty peníze?????
Další články z rubriky
21:57 „Tento dotaz je opravdu odporný.“ Hádka v ČT. Moderátorka dopálila Okamuru
Policie žádá o vydání poslance a předsedy SPD Tomia Okamury k trestnímu stíhání. Důvodem je podezřen…
- 14:20 Komu jsme dali peníze? To už na stránkách nenajdete. I když je to nezákonné
- 15:57 Filip Neruda. Syn europoslankyně a právníka. To, co napsal o Okamurovi, náhle smazáno
- 13:09 Zděšení nad krokem policie ovládlo odpůrce Tomia Okamury
- 13:53 Slova místo pomoci. Zelenskyj hořce o Západu. Před válkou marně prosil Bidena
- 10:36 Po slovech Fialy a Drábové, že Čechům je skvěle, vyšla najevo jiná pravda