Zpěvák to rozjel: Staří zmetci jsou lepší, než když si sem pustíme Bártu

15.10.2011 14:24 | Zprávy

Písničkář a přívrženec iniciativy Vyměňte politiky Tomáš Klus se v rozhovoru pro sobotní Mladou frontu Dnes (MfD) překvapivě rozhovořil o politice. Je mu sice pětadvacet let, ale pro deník řekl, že měl krátce po sněmovních volbách radost: podařilo se totiž zčásti vyměnit starou sortu politiků za novou. Věcem veřjným držel palce, ovšem teď má strach, že tato strana zafunguje jako odstrašující případ a voliči už těm novým lidem nebudou dávat šanci. Má obavy, aby si lidé neříkali: Ti naši staří zmetci jsou furt ještě lepší, než když si tam pustíme Bárty a jiné.

Zpěvák to rozjel: Staří zmetci jsou lepší, než když si sem pustíme Bártu
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta s Karolínou Peake

Tomáš  Klus osobně prý volil Zelené, ale měl loni radost i z úspěchu Věcí veřejných. Jenže situace se změnila a on ji nyní popsal v novém CD, kde láteří, že se lidé zase napálili. Zklamání z nováčků  pak konkrétně vepsal do písně Pánubohudooken.

„Myslím, že v té písni se mi podařilo vystihnout názor mnoha lidí, kteří by ho ani nijak neřekli - protože už ani nemají chuť to říct: ´Mě už to fakt se...´ už jen mávají rukou. To ale nemá být pesimistická píseň, spíš nakopávací," podotkl Klus k Pánubohudooken v rozhovoru pro MfD.

„Říkal jsem si jóóó, ale napálil jsem se. A teď mám strach, aby tato strana nefungovala jako odstrašující případ a voliči už těm novým lidem nedávali šanci. Aby si neříkali: ´Ti naši staří zmetci jsou furt ještě lepší, než když si tam pustíme Bárty a jiné´," podotkl pak písničkář na vrub Věcí veřejných,

Ty poslední volby do sněmovny ale pro něj byly přesto součástí demokracie. „Lidi začali kroužkovat, začali být hlasití ve svém projevu. Ale co mne trápí je, že nepřišlo víc voličů. Že je tady pořád hodně lidí, kteří si myslí, že svůj protest dají najevo tím, že nejdou volit. A to se pletou," svěřil se zpěvák.

Jo, Havel? To byla ikona!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…