Zpomalování nárůstu případů covidu v Česku se zastavilo, do čtvrtečního večera přibylo 2 721 nakažených

03.12.2020 22:30 | Zprávy

Do dnešního večera přibylo 2 721 potvrzených případů, což je o 317 víc než ve středu večer a o 529 víc než ve stejnou dobu před týdnem. Dosud nárůsty zpomalovaly. Vyplývá to z údajů na webu Ministerstva zdravotnictví k dnešním 18.00, čísla za celý den budou dostupná v pátek brzy ráno.

Zpomalování nárůstu případů covidu v Česku se zastavilo, do čtvrtečního večera přibylo 2 721 nakažených
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slečna s rouškou, ilustrační foto

Ještě ve středu zpomalování nárůstu případů pokračovalo. Za celý den přibylo 4 562 případů, což bylo méně než v úterý i méně než před týdnem. Denní nárůsty počtu nakažených postupně klesaly od přelomu října a listopadu, kdy dosahovaly až 15 000 nakažených denně. Rizikový index protiepidemického systému PES už 11 dní v řadě zůstává na 57 bodech ze sta.

Testuje se ale stále méně. Ve středu laboratoře provedly 20 525 testů na covid, což bylo o 2 500 méně než v úterý a o 2 100 méně než před týdnem. Na přelomu října a listopadu laboratoře prováděly více než 40 000 testů denně. Podíl pozitivních případů ale od té doby klesl. Na začátku listopadu byl na rekordních 38,4 procenta. Ve středu mírně klesl z úterních 22,58 na 22,23 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České ženy nebudou připraveny na volby? Trump jim zarazil dotaci

4:45 České ženy nebudou připraveny na volby? Trump jim zarazil dotaci

V přepočtu skoro 800 tisíc korun měla dostat česká nezisková organizace Fórum 50 od amerického minis…