Lze očekávat, že někteří se budou domáhat, aby byli registrování (ti odmítnutí), nebo naopak budou podány žaloby na možnou nezákonnost provedené registrace u jiných.
Budu se věnovat „záhadě“ těch, kteří sbírali podpisy občanů pod petiční archy a anomálie, které v rozhodnutí Ministerstva vnitra vnímám. Nejen jako občan, který se sám snažil sesbírat podporu občanů podpisy pod petiční archy (získala jsem k 7. 11. 2022 celkem dle mého názoru očištěných podpisu 64 643 podpisů), přesto jsem registraci nepodala. Důvod byl pragmatický – požadovala jsem již na počátku silnou podporu občanu vyjádřenou minimálně 100 tis. podpisů pod petiční archy. Neobdržela jsem silnou podporu – dodržela jsem slovo a registraci jsem nepodala.
Kolegové kandidáti, kteří prošli stejnou peripetií při sběru podpisů, musí hledět „jako puk“, když slyšeli stanovisko Ministerstva vnitra, kdo registraci obdržel a kdo ne. Bylo podáno 22 přihlášek k registraci – z toho 1 po lhůtě. Zůstalo tedy 21 kandidátů. Z toho bylo 9 zaregistrováno, ostatní nesplnili podmínky. Jen část statečných zájemců o prezidentský post žádalo občany, aby je do voleb vyslali. Jen dvěma se to povedlo. Ostatní mají podpisy senátorů, nebo poslanců.
Stanovisko Ministerstva vnitra na tiskové konferenci dne 25. 11. 2022:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV