Obává se paní komisařka o Německo, kde německé soudy již „šmahem“ povolují dětské sňatky nebo spíše se obává o Českou republiku, kde Ústavní soud, přesně před rokem, rezignoval na platné české zákony?
Českého občana určitě více zajímá český Ústavní soud. Dle Ústavy je pojistkou každého občana, která má zajistit, že justice nebude účelově tvořit právní závěry v extrémním rozporu se skutečností a že rozsudky budou spravedlivé.
Bohužel, i Ústavní soud může pochybit, i jeho soudci jsou pouze lidé, bytosti omylné, jako my, normální smrtelníci. Pokud však Ústavní soud vydá Usnesení, které se tváří jako rozsudek a které vychází z celé řady spekulací, znevažování důkazů a ignorování platných zákonů, asi se již nejedná o pouhý omyl. I pokud by cílem měla být pouze snaha zakrýt chyby justičního systému a „pokrýt“ kolegiálně soudce nižších stupňů, je to skutečné ohrožení právního státu a důvěry občanů v právní stát. Pokud však usnesení z 30. září 2019 bylo motivováno jinak, může se jednat o přímý útok na základy právního státu.
V případě tohoto usnesení Ústavního soudu se jedná o dvě solární elektrárny, které byly vybrány ke kriminalizaci. S energetickým zařízením, a tedy i solární elektrárnou, lze podnikat pouze s licencí (speciální živnostenský list), kterou uděluje Energetický regulační úřad dle energetického zákona a dle licenční vyhlášky. Licenci lze udělit pouze na energetické zařízení, které má, jako každá jiná stavba v ČR, povoleno bezpečné užívání příslušným stavebním úřadem dle stavebního zákona.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV