Jan Urbach: Podle Čarnogurského šel Kiska s proudem protiruských nálad

16.11.2016 18:36 | Zprávy

Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský poté, kdy se ruský prezident Vladimír Putin a americký president Donald Trump v telefonickém rozhovoru shodli v hodnocení velmi neuspokojivého stavu rusko-amerických vztahů, očekává restart nejen vztahů Ruska a Spojených států, ale i novou epochu v evropských dějinách.

Jan Urbach: Podle Čarnogurského šel Kiska s proudem protiruských nálad
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Ján Čarnogurský, bývalý slovenský premiér

„Dosud v triumvirátu Rusko-USA-Čína byla Amerika s Čínou na jedné straně barikády proti Rusku. Teď se poměr změnil. Jestliže USA a Rusko začnou budovat užší vztahy, Čína se bude muset přizpůsobit, což bude myslím objektivně jak v zájmu Moskvy, tak i Washingtonu a nakonec i Evropy a světa,“ řekl Čarnogurský ruské agentuře Sputnik. Nová architektura rusko-amerických vztahů bude podle něho impulsem k obnovení a zlepšení obchodně-ekonomických a politických vztahů mezi Slovenskem a Ruskem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Jak v našem parlamentu objevovali Ameriku

12:16 Ladislav Jakl: Jak v našem parlamentu objevovali Ameriku

Svět inovuje, investuje, dereguluje, pádí kupředu. Evropská unie reguluje, mudruje a stagnuje. Co s …