Jiří Paroubek: Nechutné útoky na Jaromíra Jágra

14.01.2024 13:15 | Glosa

Na serveru Vaše věc se již problematice nezdařeného přestupu slovenského brankáře J. Hudáčka z KHL do týmu Rytířů Kladno, věnoval Jiří Vyvadil. Učinil tak z trochu jiných pozic, nežli to teď udělám já.

Jiří Paroubek: Nechutné útoky na Jaromíra Jágra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Jsem od raného mládí sportovním fanouškem a kromě fotbalu a dalších sportů jsem se pochopitelně věnoval také hokeji. Hokeji vlastně jenom jako divák. Ale zase mohu říci, že je to skoro 60 let, co jsem šel poprvé a sám na pražský Zimní stadion na Štvanici, abych viděl hokejový zápas druholigové Slavie.

Se svým otcem jsem chodil na zápasy Sparty také na Zimní stadion, ale většinou už do Sportovní haly v Holešovicích. Pamatuji tedy mnohé. Obdivoval jsem několik generací českých i slovenských hokejových hráčů. V té nejstarší, kterou jsem já měl možnost vnímat jako divák, byl vynikající individualitou zejména V. Bubník. V 70. letech to byli především Jiří Holík, V. Martinec, F. Pospíšil, O. Machač, ale také brankáři J. Holeček a V. Dzurilla a řada dalších. Prostě to byli naši Zlatí hoši ze 70. let, kteří dokázali porážet jak skvělé Rusy, tak vynikající Kanaďany. A upřímně, kdyby měli tito hráči možnost si tehdy zahrát NHL, vydělali by velké peníze. Dnes řada z nich musí počítat každou korunu, protože prostě žijí z nevalného českého důchodu. Nedávno zemřelý fenomenální obránce Jan Suchý by o tom mohl vyprávět.

V závěru 80. let a v 90. letech ovšem nastoupila jiná zlatá generace, kterou jsme měli rovněž možnost obdivovat. Měli jsme ještě i v prvním desetiletí tohoto století mnoho vynikajících hráčů. Ale jen jeden z nich byl světová extratřída. V některých letech byl dokonce nejlepším hráčem světa. Jeho jméno zní Jaromír Jágr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Výzva uchazečům o zvolení do sněmovny

9:16 Zdeněk Jemelík: Výzva uchazečům o zvolení do sněmovny

Spolek Chamurappi z.s. vydal dne 24. dubna 2025 Výzvu uchazečům o zvolení do Poslanecké sněmovny v r…