Jiří Paroubek: Proč Američané v březnu 2022 znemožnili jednání o míru na Ukrajině?

27.10.2023 11:24 | Komentář

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder poskytl německému deníku Berliner Zeitung rozsáhlý rozhovor, v němž hovoří o možnostech uzavření míru na Ukrajině, o neužitečnosti moralizování v politice, o nové situaci na Středním Východě po teroristických útocích Hamásu na Izrael, ale také třeba o antisemitismu v německé společnosti.

Jiří Paroubek: Proč Američané v březnu 2022 znemožnili jednání o míru na Ukrajině?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Jednání o míru na Ukrajině mezi Ruskem a Ukrajinou probíhala v březnu 2022 v Istanbulu. A Ukrajina požádala G. Schrödera, aby působil jako prostředník jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. Mimochodem, tato jednání vedl za ukrajinskou stranu dnešní ministr obrany Ukrajiny Rustem Umerov, který sám je příslušníkem krymsko-tatarské menšiny.

V rozhovoru G. Schröder popisuje navrhovaný mírový plán, který sestával z pěti bodů.

Prvním bodem bylo odmítnutí členství Ukrajiny v NATO. Konec konců Ukrajina stále nesplňuje (a dlouho splňovat nebude – pozn. autora tohoto článku) všechny podmínky vstupu do Aliance.

Druhým problémem je jazyk. Ukrajinská Nejvyšší rada zrušila v zemi se silnou ruskou menšinou jakoukoliv dvojjazyčnost. Ani na regionální úrovni už ruština nemůže být druhým, oficiálně uznaným jazykem (a to ani v oblastech, kde ruské obyvatelstvo tvoří většinu – pozn. autora článku). To je potřeba změnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Rusinko: Trumpova drakonická cla vstoupila v platnost, Čína schytala rovnou 104 procenta. Proč se ale v Česku nebát vyšší inflace?

15:49 Dominik Rusinko: Trumpova drakonická cla vstoupila v platnost, Čína schytala rovnou 104 procenta. Proč se ale v Česku nebát vyšší inflace?

Dnešním dnem oficiálně vstoupila v platnost Trumpova drakonická cla vůči zbytku světa. I když jsme s…