I já patřím ke staré generaci, ale cítím situaci zcela opačně. Věrozvěsty, diktátory a inženýry lidských duší bylo dvacáté století přecpáno. Navzdory technické revoluci se moderní doba stala symbolem tmářství a možná, že ne navzdory, ale jako důsledek technického blouznění, které nás odvádí od vzdělanosti k pouhé technologické informovanosti.
Odvolávám se na tvrzení Jihokorejského myslitele AHAE, který prohlašoval, že člověk je především odpovědný za své bezprostřední okolí (Immediate surrounding).
Přepjatý humanismus, který s sebou přinesl do absurdity dováděný Nový zákon, způsobil, že se stydíme za vše strukturované a snažíme se srovnat rozdílnosti podle stejného vzoru. Z opice stonožku neuděláme, minulost nevymažeme a stále zůstane větší část nepoznaného, než je to, co chápeme.
Provolání, volající po potlačení nacionalismu, xenofobii a po větší integraci, přivádí společnost k opačným výsledkům, než tvrdí 30 „elitních“ signatářů. Revoluční snahy vedou k potlačení všeho revolučního, jak se ostatně můžeme poučit z lidských dějin.
Zajímavé je, že pamflet nepodepsal žádný Čech vyjma francouzského spisovatele Milana Kundery, člověka s problematickou komunistickou minulostí, ale to může být jen náhoda. Jsem si jist, že lidé typu feldkuráta Halíka by se určitě rádi připojili, i když třeba jen z důvodu, aby byli více vidět.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV