Náš web také dává interpretaci sociálním fotografiím a to jednoho autora, jímž je František Dostál. Jeho fotografie lze jednoznačně označit za sociální. Rozdíl oproti jiné fotografii je ten, že není manipulativní, že není zde hledán efekt, za který by měl být fotograf poplácáván po ramenou. František Dostál zdánlivě jenom mačká spoušť a reprodukuje skutečnost. Když ovšem fotka byla volaná, dnes již jen digitálně přenesena do počítače je vidět, že interpretace skutečnosti znamená jí dávat určitý smysl. Fotograf ozvláštněním skutečnosti zde dává určitý svůj koncept a svůj světonázor.
Jestliže si u některých fotografií říkáte – je to nahrané, tak u sociální fotografie je to záměr, aby fotografovaný vyjádřil své ego. Fotografie se pak stává dokumentem nejen prostředí, objektu, ale i subjektu, který cosi prožívá.
Navíc na našem webu František Dostál doprovází své fotografie také sociálním slovem, jako zde níže nazval svůj blog Štědrý večer.
Hoj ty štědrý večere,
to bude zase dárků!
Poslanci najedí se levných párků,
důchodci zase usednou v parku!
Není nad čerstvý vzduch,
když všude vládne dobrý duch.
Není nad vysoké platy.
A ty, důchod pobírající, co ještě děláš tady?
František Dostál
Vyšlo v rámci mediální spolupráce s Literárními novinami
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.