Nezávislá média: Stříbrný lukostřelec v roce druhém

27.04.2017 17:37 | Zprávy

Instituce Stříbrný Lukostřelec, která je zaměřena na prohlubování vztahů mezi Ruskou federací a ostatními zeměmi, vznikl už před dvaceti lety. V České republice působí teprve od loňska, kdy byly poprvé uděleny ceny jak organizacím, tak i jednotlivcům za úspěšné projekty v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, obchodu, průmyslu, vědy a turistiky. V roce 2016 hodnotila komise 26 přihlášených účastníků a slavnostní předávání cen se pod záštitou prezidenta Miloše Zemana konalo v Reprezentačním domě v Praze.

Nezávislá média: Stříbrný lukostřelec v roce druhém
Foto: Archiv
Popisek: Tisková konference k soutěži Stříbrný lukostřelec

Přihlašování do letošního ročníku už započalo, zájemci o účast v soutěži se mohou se svými projekty registrovat na webových stránkách www.lukostrele-pr.cz. Z aktuálních informací, které zazněly ve čtvrtek 26. dubna na tiskové konferenci, je ale zřejmé, že instituce Stříbrný lukostřelec se neomezuje pouze na hodnocení projektů a udělování ocenění, ale sama se podílí na mnoha kulturních, vzdělávacích a sportovních akcích, které se konají v České republice v průběhu celého roku. Mezi nejznámější například patří Mezinárodní golfový turnaj v Mariánských lázních, který je letos naplánován na 10. června.

Vyhlášení a předávání cen druhého ročníku soutěže Stříbrný lukostřelec se bude konat 2. 11. 2017, tentokrát v Národním domě na náměstí Míru.  Slavnostní večer proběhne v prostorném Majakovského sále. Ten svým pojmenováním připomíná vystoupení ruského básníka Vladimíra Majakovského, který zde v roce 1927 na pozvání Společnosti pro hospodářství a kulturu přednášel své verše. Na čtvrteční tiskové konferenci, která proběhla bez většího zájmu českých médií, zazněla i úvaha spisovatelky Lenky Procházkové o tom, že právě literatura pomáhá překonávat předsudky a rozptylovat sterilní názory, protože dokáže překračovat hranice, které mnohdy účelově vytváří politika. Lenka Procházková získala sošku lučištníka už loni za svou reportážní črtu z putování po ruských městech nazvanou „Živé duše“. Další host tiskové konference překladatel Andrej Fozikoš, také laureát loňské soutěže, glosoval myšlenku L. Procházkové míněním, že k proplétání historických kořenů české a ruské kultury vždy přispěli konkrétní lidé, což dokumentoval jmény a příběhy ruských autorů, jejichž díla vznikala v českém prostředí, například při jejich pobytu v Mariánských lázních nebo v Karlových Varech.                                                

Podle sdělení paní Eleny Sorokiny, organizátorky soutěže, převzal letošní záštitu nad vyhlášením vítězů opět prezident Miloš Zeman a spolu s ním i České centrum a Velvyslanectví Ruské federace v ČR.

Nezávislá média, z.s.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Rusko

Nejsem Rusofil, ale proč jediní občané Ruska, by se měli podle vás vzdát občanství, pokud chtějí získat to české? Třeba já bych byl pro, aby každý, kdo chce mít české se musel vzdát svého původního občanství. Proč tato vláda navrhla toto jen u Rusů? A platí pořád, že migranty z Ruska ČR nepřijímá? N...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Za koho mluví Rutte? Kde je vlastně ten „Západ“?

13:15 Zbyněk Fiala: Za koho mluví Rutte? Kde je vlastně ten „Západ“?

Trump by rád rychle ukončil válku na Ukrajině, ale generální tajemník NATO má za to, že Evropa to pa…