Slávek Popelka: Politické strany není nezbytné rušit

04.01.2017 20:12 | Zprávy

Hlasy, požadující zrušení politických stran nabývají na síle. Zastánci této cesty argumentují tím, že zastupitelská demokracie selhala, že ve stranách rozhoduje úzká skupinka lidí, která nebere ohled na názory a přání veřejnosti, ba dokonce ani na mínění své vlastní stranické základny.

Slávek Popelka: Politické strany není nezbytné rušit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka

Dále tvrdí, že jen v naší poválečné historii způsobily strany škody v řádu bilionů.  Nejdříve KSČ zapříčinila propad Československa z pozice sedmé nejvyspělejší země světa o desítky  míst zpátky. Po roce 1989  pak vládnoucí strany napáchaly škody, z kterých se tato země bude vzpamatovávat desítky let.

Kde je dnes Československo, co nemělo téměř žádné dluhy? 

Kde je vyspělý průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, bydlení, práce a důstojný život pro každého?

Máme milion exekucí ročně, 600 tisíc registrovaných nezaměstnaných, další statisíce neregistrovaných nezaměstnaných, desetitisíce bezdomovců, 500 tisíc předčasných důchodců, 100 tisíc patologických hráčů na automatech, 4 miliony lidí žijících v chudobě, máme každý den 5 sebevražd ze zoufalství, 

Máme tak "kvalitní" život, že jsme první na světě ve spotřebě antidepresiv a prášků na spaní. 

 Podle nezávislých odborníků, byl rozkradením, devastací, tunelováním a nezákonným vyvedením majetku do zahraničí, každý občan ČR okraden o minimálně 5 milionů korun. 

 Máme rozkradenou, zdevastovanou, vytunelovanou a totálně zadluženou kolonii Česko. 

Jen se po volbách vymění loutky, ale zlodějská totalita pokračuje dál. 

To jsou některé z argumentů těch, kteří požadují zrušení politických stran.

Politické strany jsou škůdci národa. Je to dáno tím, že do jejich vedení pronikli lidé bez svědomí, morálky, národní hrdosti  Prospěcháři a psychopati chtiví moci a peněz. Pro osobní zisk několika milionů klidně způsobí národu škody v řádech desítek miliard. 

Nejúčinnější způsob, jak tyto lidi zbavit moci není přímá demokracie. Alespoň v první fázi ne. Je to prezidentský systém, kdy o všem podstatném, včetně jmenování ministrů a řízení vlády rozhoduje jeden člověk. Za předpokladu, že se jedná o přímo voleného a referendem odvolatelného politika nového druhu. Ten by měl mít mandát a také odvahu zabavit majetek tunelářů, podvodníků, lichvářů....

Potrestat škůdce a vlastizrádce. Měl by být schopen obnovit normální poměry a uvést zemi do pořádku, aby byla příjemným místem k životu.

Za takových okolností ať politické strany - po zabavení jejich majetku na náhradu způsobených škod - zůstanou. Mohou si schůzovat a řešit, co je napadne. Na chod země už nebudou mít prakticky žádný vliv. Tu budou řídit lidé prostřednictvím svého, přímo voleného prezidenta, který bude hájit národní zájmy a působit ve prospěch obyvatel této země. Také v jedné z kolébek demokracie, starověkém Římu, když byla země v ohrožení, na čas ustoupili od zásad demokracie a svěřili vedení jednomu člověku. A naše země nyní v ohrožení je. Ostatně Řím zaznamenal největší rozmach v době císařství, ne v době republiky…

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Adéla Šípová byl položen dotaz

předseda

Dobrý den, co vím, tak Vy jste Hřiba za předsedu nechtěla. Je nějaká možnost, jak ho můžete ve straně odvolat? Nemyslíte, že ji svými skandály, ale i neschopností řešit problémy s dopravou v Praze jen poškozuje? A nemyslíte, že to, že už není předsedou Bartoš může mít pro stranu fatální důsledky? On...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Silvestrovské střípky

15:49 Jan Campbell: Silvestrovské střípky

Silvestrovské střípky jsou ovlivněny především obsahem pobytu autora v Rakousku (vstup do EU 1.1.199…