Slávek Popelka: Politické strany není nezbytné rušit

04.01.2017 20:12 | Zprávy

Hlasy, požadující zrušení politických stran nabývají na síle. Zastánci této cesty argumentují tím, že zastupitelská demokracie selhala, že ve stranách rozhoduje úzká skupinka lidí, která nebere ohled na názory a přání veřejnosti, ba dokonce ani na mínění své vlastní stranické základny.

Slávek Popelka: Politické strany není nezbytné rušit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr Holešovské výzvy Slávek Popelka

Dále tvrdí, že jen v naší poválečné historii způsobily strany škody v řádu bilionů.  Nejdříve KSČ zapříčinila propad Československa z pozice sedmé nejvyspělejší země světa o desítky  míst zpátky. Po roce 1989  pak vládnoucí strany napáchaly škody, z kterých se tato země bude vzpamatovávat desítky let.

Kde je dnes Československo, co nemělo téměř žádné dluhy? 

Kde je vyspělý průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, bydlení, práce a důstojný život pro každého?

Máme milion exekucí ročně, 600 tisíc registrovaných nezaměstnaných, další statisíce neregistrovaných nezaměstnaných, desetitisíce bezdomovců, 500 tisíc předčasných důchodců, 100 tisíc patologických hráčů na automatech, 4 miliony lidí žijících v chudobě, máme každý den 5 sebevražd ze zoufalství, 

Máme tak "kvalitní" život, že jsme první na světě ve spotřebě antidepresiv a prášků na spaní. 

 Podle nezávislých odborníků, byl rozkradením, devastací, tunelováním a nezákonným vyvedením majetku do zahraničí, každý občan ČR okraden o minimálně 5 milionů korun. 

 Máme rozkradenou, zdevastovanou, vytunelovanou a totálně zadluženou kolonii Česko. 

Jen se po volbách vymění loutky, ale zlodějská totalita pokračuje dál. 

To jsou některé z argumentů těch, kteří požadují zrušení politických stran.

Politické strany jsou škůdci národa. Je to dáno tím, že do jejich vedení pronikli lidé bez svědomí, morálky, národní hrdosti  Prospěcháři a psychopati chtiví moci a peněz. Pro osobní zisk několika milionů klidně způsobí národu škody v řádech desítek miliard. 

Nejúčinnější způsob, jak tyto lidi zbavit moci není přímá demokracie. Alespoň v první fázi ne. Je to prezidentský systém, kdy o všem podstatném, včetně jmenování ministrů a řízení vlády rozhoduje jeden člověk. Za předpokladu, že se jedná o přímo voleného a referendem odvolatelného politika nového druhu. Ten by měl mít mandát a také odvahu zabavit majetek tunelářů, podvodníků, lichvářů....

Potrestat škůdce a vlastizrádce. Měl by být schopen obnovit normální poměry a uvést zemi do pořádku, aby byla příjemným místem k životu.

Za takových okolností ať politické strany - po zabavení jejich majetku na náhradu způsobených škod - zůstanou. Mohou si schůzovat a řešit, co je napadne. Na chod země už nebudou mít prakticky žádný vliv. Tu budou řídit lidé prostřednictvím svého, přímo voleného prezidenta, který bude hájit národní zájmy a působit ve prospěch obyvatel této země. Také v jedné z kolébek demokracie, starověkém Římu, když byla země v ohrožení, na čas ustoupili od zásad demokracie a svěřili vedení jednomu člověku. A naše země nyní v ohrožení je. Ostatně Řím zaznamenal největší rozmach v době císařství, ne v době republiky…

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Co tak najednou?

Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Válka a národní zájem

12:26 Petr Hampl: Válka a národní zájem

Druhý pohled Petra Hampla