Společnost Starbucks má v Číně přibližně 4 300 poboček. Kvůli šíření koronaviru se kavárenský řetězec rozhodl, že zhruba 2 000 poboček uzavře. Starbucks tím chce ochránit své zaměstnance a zákazníky, přestože to bude mít výrazně negativní dopad na finanční výkonnost společnosti. Pro Starbucks je Čína hned po Spojených státech nejdůležitějším trhem, který vytváří přibližně 10 procent celkových výnosů.
Na pozoru jsou i další společnosti. Například šéf Applu Tim Cook prohlásil, že koronavirus zakalil předpovědi o budoucím vývoji v následujícím čtvrtletí. Technologický gigant začíná mít vrásky na čele kvůli zavřeným továrnám svých dodavatelů v Číně. To by potenciálně mohlo ohrozit výrobu a mělo negativní dopad na finanční výkonnost společnosti.
Facebook se stal první velkou americkou společností, která zakázala zaměstnancům, aby cestovali do Číny. Cestovní omezení zavedly i další společnosti. Některé zas požadují, aby jejich zaměstnanci pracovali pouze z domova nebo úplně opustili Čínu. Například automobilka Toyota oznámila, že její výrobní závody v Číně zůstanou kvůli koronaviru uzavřeny do 9. února 2020.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV