Pokud dáte dohromady slova bojovat a životní prostředí, pak to jde dohromady asi jako násilně a meditace :). Myslím, že bojovat není dobré slovo v tomto kontextu. Nastavit jinak společnost a prostředí je myslím lepší. V tomto případě prostředí myšleno v organizačním systému a zákonech i celospolečensky.
Stav životního prostředí okolo nás je v dobrém i špatném jen důsledek našeho životního stylu. Jak společnosti tak jednotlivce. Bez nadsázky se tak dá říci, že z dlouhodobého hlediska je nejzásadnější výchova příštích generací. Jenomže jediná opravdová výchova je jen vlastním příkladem a to v této době a realitě. A tak je nutné nedovolit devastaci životního prostředí velkým společnostem i jednotlivcům.
Dnešní systém povolovacích řízení popřípadě sankční systém je děravý a dává mnoho prostoru pro eko-korupci. Zároveň dokáže byt bezzubý a nefunkční pokud má postihovat to, co by postihnutelné být mělo. To vše řízeně a cíleně v rámci podnikatelsko-politických vztahů. Náš Ústecký kraj je tím vyhlášený. Zejména pak politickým tlakem na nedokonalé uplatňování legislativy. Z pozice krajské vlády se nicméně dá udělat mnoho právě ve striktním dodržování nařízení a zákonů. Z pozice krajské vlády nad školským a vzdělávacím systémem pak ještě víc pro výchovu a motivaci dalších generaci. Dobrým příkladem jsou Švýcarské kantony...
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš Jarolím