Paroubek: Mlčeti zlato, aneb kdo půjde za Wolfem?

02.02.2012 20:48 | Zprávy

Vážení čtenáři, nepíšu těchto několik řádek rád, ale není zbytí. Nemá smysl zakrývat skutečnost. Text, který je připojen níže, reaguje na dezinterpretaci kauzy Wolf ze strany někdejšího předsedy vlády a šéfa ODS M. Topolánka zveřejněný v úterním Právu.

Paroubek: Mlčeti zlato, aneb kdo půjde za Wolfem?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Chápu Topolánkovu nervozitu, musí alespoň předstírat lidský zájem o Wolfův osud. Mouřenín (Wolf) sice odvedl svou práci (dlouhé měsíce držel nad vodou Topolánkovu vládu a nepřímo způsobil její pád), ale mouřenín by teď mohl mluvit a sdělit konečně veřejnosti, kdo mu slibovat beztrestnost v jeho případu a jaká za to byla cena.

Vyzval jsem šéfredaktora Práva Porybného, aby můj článek – reakci na Topolánkův článek – zveřejnil. Bez odpovědi. Nedočkal jsem se odpovědi stejně, jako u desítek jiných článků, které jsem od června 2010 do Práva zaslal.

Pozoruhodná svobodomyslnost pana šéfredaktora Porybného. Proto zveřejním článek zde a na dalších serverech.

Význam to bude mít jediný: bude jej číst souhrnně více lidí, nežli v Právu.

Text reakce na článek M. Topolánka:

V minulém týdnu byl soudem v Ostravě nepodmíněně odsouzen k pěti letům vězení trestu bývalý poslanec Petr Wolf, a to za rozkrádání dotace z evropských fondů v rozsahu 11 milionů korun.

V úterním vydání deníku Právo bývalý předseda vlády a předseda ODS Mirek Topolánek vyjadřuje velmi tvrdá obvinění na adresu soudu, ale vlastně i státního zastupitelství a policie, jakoby proces s Wolfem byl vykonstruovaný jako v časech Beriji a rozsudek v jeho kauze nespravedlivý.

Chápu M. Topolánka. Jeho vláda řadu měsíců na přelomu let 2008 a 2009 stála a padala ve sněmovně s hlasem dnes odsouzeného poslance Wolfa. On prostě svým hlasem držel vládu, tak jako další přeběhlíci Michal Pohanka a Miloš Melčák. Jak ukazuje rozhodnutí nezávislého soudu, měl jsem pravdu, když jsem říkal, že Wolf byl vydírán. Vláda Mirka Topolánka tedy stála na poslanci, kterého vydírala kvůli jeho osobním kriminálním problémům.

Myslím, že podobným způsobem byli vydíráni i bývalí poslanci Pohanka a Snítilý, nežli se stali „věrnou“ součástí vládní většiny. Vidím to tak, že M. Topolánkovi je toto soudní rozhodnutí krajně nepříjemné. P. Wolf již nemá v tuto chvíli co ztratit, mohl a měl by začít mluvit například o tom, kdo mu sliboval přikrýt malverzace veřejných prostředků a tedy vlastně beztrestnost. Připomínám, že bezprostředním podnětem k pádu Topolánkovy vlády byl pokus nejbližšího spolupracovníka a rádce premiéra Topolánka M. Dalíka zastavit odvysílání reportáže České televize právě o Wolfově kauze.

Chci sdělit, že se svým právním zástupcem zvažuji podání trestního oznámení na ministerstvo životního prostředí za podezřelé a zřejmě protiprávní kroky při zahlazení Wolfovy defraudace poté, co se rozhodl podpořit Topolánkovu vládu. Tak razantní změna názoru ministerstva životního prostředí, které ve své nezávislé kontrolní zprávě konstatuje před Wolfovým přeběhnutím několik trestných činů při čerpání dotace Wolfovo firmou UT 2002, aby pak obrátilo a po jeho přeběhnutí na stranu vlády uzavřelo tajně dohodu o narovnání a celý případ předalo finančnímu úřadu, aniž by vyžadovalo navrácení dotace, přece není náhodná a obhajitelná!

M. Topolánek sice odešel z politiky, ale další protagonisté jeho vlády – Nečas, Schwarzenberg, Kalousek, Vondra, Pospíšil – v ní nadále jsou a měli by se vyjádřit, zda jim zpětně (po rozhodnutí nezávislého soudu) nevadí, že se stali součástí kšeftu s mocí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

11:02 Paroubek (ČSSD): Seriozní politické jednání vypadá jinak

Komentář předsedy ČSSD k vyjednávání o účasti strany na projektu STAČILO!