Vedle toho kraj vyplatil 41 milionů korun jako příspěvek na dojíždění a dalších zhruba 25 milionů na motivačních programech pro středoškoláky a vysokoškoláky.
Oblast školství a vzdělávání je jedním z důležitých pilířů Ústeckého kraje. Jako jediný region v České republice včas reagoval na klesající počet žáků ve středních školách, a proto přistoupil k optimalizaci a slučování jednotlivých zařízení tak, aby byla zachována široká nabídka oborů a zároveň byly školské prostory maximálně využité. S optimalizací středního vzdělávání úzce souvisí projekt Páteřní škola Ústeckého kraje. Jeho cílem je vytvoření stěžejních vzdělávacích center, které budou mít více jak 800 žáků, prostupnost mezi jednotlivými obory, spolupráci s místními firmami a podnikateli, ad. Momentálně má kraj celkem 14 páteřních škol z celkových 54 středních škol zřizovaných krajem.
Ústecký kraj patří k regionům, který má vysokoškoláků málo. Proto i jim Ústecký kraj nabízí stipendia, v rámci kterých mohou za akademický rok získat 20 tis. Kč, a to za stanovených podmínek. Mezi absolventy vysokých škol je nedostatek těch s technickým zaměřením. Proto vzniknul program Absolvent, který studenty před nástupem na univerzitu připravuje v závěru prázdnin na první kapitoly z technických oborů. Cílem je studenty dobře připravit na začátek prvního akademického roku. Tento projekt se velice dobře osvědčil
Mezi nejvýznamnější investiční akce kraje patřily revitalizace areálu SPŠ strojní a elektrotechnické v Ústí nad Labem, rekonstrukce Domova mládeže VOŠ a SPŠ stavební v Děčíně a také dostavba areálu Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kr-ustecky.cz