Já tě, Máňo, sejmu, směje se Zdeněk Zbořil oslavám 17. listopadu. Informace k roku 1989. A k trestu pro Slonkovou

19.11.2018 7:44 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Revoluční síly mají sklony spíše ke kanibalismu než k tvorbě, ať už jde o jakoukoli kulturu nebo politiku,“ komentuje vyhazování květin u památníku 17. listopadu na Národní třídě politolog Zdeněk Zbořil, který připomíná morální škodu. V reakci na text z transparentu na Pochodu Za slušné Česko upozorňuje, že příklady táhnou. „Přivolávat smrt k loži prezidenta si dovolil nedávno i lékař údajně vázaný Hippokratovou přísahou. Tak proč by to nedělal i nějaký balvan z pražské periférie nebo Pařížské v Praze 1?“ Ke vzkazu Beaty Babišové novinářům, který zazněl na televizi Nova, přidává svou zkušenost švýcarského prostředí.

Já tě, Máňo, sejmu, směje se Zdeněk Zbořil oslavám 17. listopadu. Informace k roku 1989. A k trestu pro Slonkovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

17. listopad začal letos v Praze pokládáním kytic k pamětní desce na Národní třídě. Některé ale dlouho na místě nevydržely. Aktivisté vyhodili do koše i květiny od premiéra Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana. Je prý „neslučitelné s naší demokracií“, aby je položili k takovému památníku. Právě lidé jako Babiš totiž demokracii „bourají“. „Podle známých tváří, které květiny likvidovaly, mi není jasné, zda jim šlo o demokracii nebo EET, které z některých z nich udělalo revoluční běsy. Ti, kteří jim dnes fandí, by si mohli vzpomenout, že nenávisti a zlobě se dá snadno naučit, ale je téměř nemožné se jim odnaučit,“ reagoval politolog Zdeněk Zbořil. „Dějiny všech revolucí ukazují, že ‚revoluční síly‘ mají sklony spíše ke kanibalismu než k tvorbě, ať už jde o jakoukoli kulturu nebo politiku,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Jak navrátit důvěru lidem ve stát?

Jestli vám rozumím správě, za poklesem důvěry lidí ve stát vidíte působení této vlády. Podle mě je teda problém mnohem hlubší a přesahuje tuto jednu vládu, ale spíš by mě zajímalo, jak budete chtít tuto důvěru obnovit? A divíte se, že lidí státu nevěří, když se většina z nás má stále hůř, i když řád...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbořil: Německu už jde o národní pýchu. A za to se trestá

9:12 Zbořil: Německu už jde o národní pýchu. A za to se trestá

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Ano, nezvládli jsme to! To by měla dle politologa Zdeňka Zbořila v reakci na …