Staří mají myšlení z komunismu? Zbořil cituje Langšádlové ,,klasiky". Bude hledět

03.08.2020 8:41 | Zprávy

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Hlavně, že už existuje zase nový úřad, dokonce nadnárodní, který chce něco nařizovat „národům…“ Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu komentuje Istanbulskou úmluvu. „Jako občan ne zcela suverénního státu sice mohu souhlasit nebo protestovat, ale nikdo mne poslouchat nebude,“ uvedl. Politolog si všímá odchodu poslankyně z SPD, demonstrace na Staroměstském náměstí i diskuse kolem návštěvy premiéra Andreje Babiše u odběrového místa. „Když se nepovedlo Čapí hnízdo, udání do Bruselu, tak alespoň ta Bulovka,“ podotýká Zbořil. K propuštění českých občanů Miroslava Farkase a Markéty Všelichové z tureckého vězení uvedl: „Celé se to odehrávalo v režii tajných služeb, možná nejen dvou, a ty o svých aktivitách nerady mluví veřejně.“

Staří mají myšlení z komunismu? Zbořil cituje Langšádlové ,,klasiky". Bude hledět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil

Istanbulská úmluva je dokument, který má podle autorů ochránit práva žen a obecně osob, které čelí násilí. Totéž říkají její příznivci. Odpůrci naopak varují, že víc než textem chránícím především ženy jde o ideologický spisek, jehož realizace v praxi by zcela přeorala naše civilizační zvyklosti a hodnoty. Dokument se měl dostat na jednání vlády minulé pondělí, ale stáhli ho.

„Dovolím si nevěnovat této záležitosti velkou pozornost. Jako občan ne zcela suverénního státu sice mohu souhlasit nebo protestovat, ale nikdo mne poslouchat nebude. Dokonce jsou na tom podobně členové vlády ČR nebo poslanci a senátoři PČR. I oni si mohou o tomto dokumentu popovídat, vyjádřit svou loajalitu nebo negativní postoj, ale tím to končí.
Kdyby někoho zajímal můj soukromý názor, pak bych si dovolil říct, že je to opět něco nadbytečného. A že o tom máme napsáno v Ústavě ČR nebo v její příloze, kterou je Listina základních práv a svobod už od roku 1993,“ říká politolog Zdeněk Zbořil.  

„Problém není ve slovech, ale v dodržování už dávno definovaných pravidel, která se nedodržují. Proč je třeba sepsat na úrovni EU další slohové cvičení, které bez vůle jeho obsah dodržovat je k ničemu. Jak věděli naši dávní předkové, cesta do pekel je přece dlážděna dobrými úmysly,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Petr Letocha byl položen dotaz

Možná se nepletu, ale zdá se, že díky Trupovi se Evropa probouzí?

Jednak konečně vidíme nějaký pokus o to, ukončit mírem válku na Ukrajině a taky se zdá, že Evropa začíná řešit i svou bezpečnost. Ale opět se tím ukazuje, že jsme jako Evropa selhali a zaspali. Nebo máte jiný názor? Jestli ano, tak jak vysvětlíte, že se dosud vážně o míru na Ukrajině nejednalo? A ja...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Erik Best: Nové rozdělení Evropy. Dopadne to na Fialu. Dělení Ukrajiny

13:17 Erik Best: Nové rozdělení Evropy. Dopadne to na Fialu. Dělení Ukrajiny

Obraz zamrzlé Evropy nečinně sledující nový vítr v podobě Donalda Trumpa se změní. Podle Erika Besta…