Tereza Spencerová: Zářez do politiky USA. Hlavně ve Venezuele, ale i v Sýrii. Humorné příběhy z Ukrajiny

28.02.2019 8:02 | Zprávy

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Latinskoamerické země odmítly pomoci USA s případným útokem na Venezuelu. A Rusko se opět sblížilo s Izraelem ohledně problému Sýrie, uvádí analytička Tereza Spencerová nejnovější informace z „horkých“ míst naší planety. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz si všímá i některých „perel“ z Ukrajiny: Ohledně pašování zbraňových součástek z Ruska nebo prodávání hlasů ve volbách.

Tereza Spencerová: Zářez do politiky USA. Hlavně ve Venezuele, ale i v Sýrii. Humorné příběhy z Ukrajiny
Foto: Archiv
Popisek: Venezuela

Pobavil mne postřeh z diskuse: Kdyby měli Američané Kim Čong-una v hrsti, Trump by mu neskládal poklony, ale nechal by ho pověsit. Co je na tom pravdy? A navíc, proboha, ani nejednali u denuklearizaci KLDR. Jak si celý summit vůbec vysvětlit? Vlastně se nic nedojednalo.

Mějme na paměti, jak se ještě relativně nedávno nad naší planetou vznášela hrozba jaderné války mezi USA a Severní Koreou, která je už, zdá se, zažehnána. A mějme na paměti i to, že je Donald Trump po dlouhé době první americký prezident, který stále ještě nerozpoutal žádnou válku, a to je, prosím, v Bílém domě už přes dva roky! Z tohoto pohledu mi ty jeho summity s Kimem připadají spíš jako hodně píárové akce, na nichž chce ukázat své diplomatické a vyjednávací schopnosti, a to i s jasnými nepřáteli. Na jedné straně sice tvrdí, že první den nejednali o denuklearizaci Severní Koreje, zatímco Kim pak v tomto směru vyjádřil jakousi „ochotu“, ale ruku na srdce, asi si opravdu nelze myslet, že se Kim vzdá – tím myslím úplně a zcela – svého jaderného arzenálu a přijde tak o jediný trumf, díky kterému ho svět vlastně bere vážně. Čili jednat o denuklearizaci se jaksi sice nabízí, a druhý den summitu na to prý i přišla řeč, ale ve skutečnosti je to nejspíš téma, které má předem jasné mantinely. A obě strany se shodly, že do budoucna si ujasní, co že si pod pojmem „denuklearizace“ vlastně představují. Trump je příliš pragmatický na to, aby ztrácel čas zbytečnostmi. Tím spíš, že opakuje, že problém Severní Koreje a její denuklearizace nelze uspěchat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jaroslav Polanský

Euro

Můžete zaručit, že když budete v příští vládě, nebude podnikat kroky pro zavedení EURA a budete dělat vše pro zachování Koruny nebo podlehnete tlaku zbylých stran, hlavně teda topky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Eva Filipi: Směřujeme k zaostalosti. Trump ví, co dělat

17:27 Eva Filipi: Směřujeme k zaostalosti. Trump ví, co dělat

Velká očekávání i změny přicházejí s návratem Donalda Trumpa i podle elitní české diplomatky a někde…