„Kde jste toho Rakušana vyhrabali?“ Analytik Baránek k elektřině, válce a EU

08.12.2022 12:40 | Rozhovor

Stejně jako jsme vám darovali Babiše, tak věřím, že z Pinelova psychiatrického ústavu k vám nějaký záškodník propašoval Rakušana. Takového něco ubohého, jako je váš ministr vnitra, bych nedokázal najít ani na Slovensku. To prohlásil slovenský politický analytik Ján Baránek. Hovořili jsme také o hrozbě Evropské unie, protekcionářském Německu, zavrhovaném Rusku a budoucím českém prezidentovi.

„Kde jste toho Rakušana vyhrabali?“ Analytik Baránek k elektřině, válce a EU
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Organizoval ho hlavně předseda občanského sdružení Naděje a Svoboda Ján Baránek

„Jestliže máme být kolonií v rámci Evropské unie, je třeba z ní vystoupit." Vaše slova z nedávné demonstrace v Košicích. Proč?

Evropská unie se stala hrozbou, i když ne vojenskou. Za tím, co jsem řekl, si stojím a platí to i pro Česko. Příklad, který uvedu, platí totiž pro obě země. Ve výrobě elektrické energie jsme soběstační.  Nevím to přesně, ale u vás se vyrábí megawatthodina asi za čtyřicet, u nás možná za padesát eur. Česko, když se to přepočítá na spotřební koš, má přitom nejdražší elektřinu na světě, přestože ji vyrábí ještě levněji než Slovensko. Jde o umělý konstrukt, na kterém někdo pěkně vydělává. To je důsledek společného trhu s energiemi, prodávání elektřiny dopředu a Green Dealu. Když nefouká, Němci elektřinu nemají. Když nesvítí slunce, elektřina není. Tato nejistá elektřina z takzvaných obnovitelných zdrojů je nicméně dotovaná. Oni ji pak dobírají od nás a my tak doplácíme na jejich větrné a solární elektrárny. Pro úplnost, Němci vyrábějí takovou megawatthodinu za 300 eur.

Němci jsou lídři v prosazování Green Dealu, přitom vyrábějí druhou nejšpinavější elektřinu na světě z plynu a uhlí. Nějakým zázračným algoritmem dospěli k tomu, že jaderné elektrárny přece jen budou zavírat. To je názorný příklad, jaký je to celé nesmysl.

A proč jsem řekl, že jsme koloniemi? Koloniální mocnost vždy exploatovala zdroje přístupné v kolonizované zemi tak, že domácí obyvatelstvo k nim de facto nemělo přístup. Kolonie se vždy vytvářely ze zemí, kde bylo nerostné bohatství anebo zajímavé zdroje. U nás je to atomová energie, jejíž zdroje byly vybudovány za bývalého režimu. A dnes ji využívají Němci. Tím pádem je členství v EU ohrožením. Jsme schopni vyrobit dostatek energie, ale pro domácí obyvatelstvo se stává cenově nedostupnou. A mělo by to být úplně naopak. Naše země přirozený důvod k tomu, aby u nás byly tak drahé energie, nemají. A přece nebudete zůstávat ve spolku, jehož ostatní členové vás vykořisťují. To není logické.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pěkně to pan Baránek napsal, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepepa ov , 08.12.2022 13:56:54
tak krásně jednoduše a pěkně srozunitelně, jako Ivan Vyskočil nebo Jiří Paroubek. Naprosto vystihl popis Rakušana, takhle ho vnímám i já: Nedospělý, nedozrálý usmrkanec.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Jaké zbraně může položit Fiala na stůl? O armádě se ví málo, ale s vojenským historikem Fidlerem jsme některé údaje dali dohromady

9:45 Jaké zbraně může položit Fiala na stůl? O armádě se ví málo, ale s vojenským historikem Fidlerem jsme některé údaje dali dohromady

„Nejlépe jsme na tom perspektivně. Budeme prý mít nejlepší stíhačky na světě, až je jednou vyrobí, u…