Na tiskové konferenci jste představil lídry do krajských voleb. Ve většině krajů budete kandidovat společně s Trikolorou a PRO a někde i se Svobodnými…
Ano. Spojili jsme se proti asociální Fialově vládě, která zvyšuje daně a odírá občany. Bojujeme proti drahotě. Tyto volby budou referendem o vládě a chceme ji vyhnat ze Strakovky. Vláda nás chce zatáhnout do války. Nechceme tříštit síly a hlasy, a proto se relevantní vlastenecké subjekty pod vedením hnutí SPD rozhodly, že se spojí. Nepolitikaříme, hájíme zájmy občanů a v jejich zájmu se dokážeme dohodnout.
Donedávna jste ale hnutí PRO kritizoval, že není pro referendum o Evropské unii…
To je pravda. Na celostátní úrovni mají strany rozdílné programy. Kdyby je neměly, tak by se spojily do jedné strany. Za dva měsíce jsou ale v prvé řadě krajské volby. Pro nás je nejdůležitější zastavit vládu pětikoalice a společně zlepšit životy našich občanů.
Podle průzkumu, který publikovala OECD, Fialově vládě důvěřuje jen 19 % dospělé populace. Vás to asi nepřekvapuje…
Nepřekvapuje. Ve standardních demokraciích by taková vláda už dávno podala demisi. Fialova vláda škodí naší zemi a vede republiku do zkázy. Proto se vlastenci spojili proti ní za zájmy českých občanů. Pětikoalice hájí zájmy Ameriky, EU a Ukrajiny, nikoli zájmy České republiky a jejích občanů. Je potřeba nahradit Fialovou vládu vládou vlasteneckou, která bude hájit zájmy České republiky a jejích občanů. Hnutí SPD je připraveno vstoupit do budoucí vlády a vyslat tam odborníky. Řada socio-ekonomických údajů dokladuje tristní výsledky vládnutí pětikoalice.
Které údaje myslíte?
Lidí v materiální nouzi je nejvíce za posledních šest let. Třicet procent rodin v Česku nemá peníze na to, aby vyměnila opotřebovaný nábytek za nový. Mnohým lidem chybí i peníze na maso a další základní potřeby. Na týdenní dovolenou pro všechny členy domácnosti nemá 20,3 procenta lidí a na uhrazení nečekaného výdaje pak 19,7 procenta lidí. Navíc podmínky sociální podpory jsou v České republice za Fialovy vlády výhodnější pro cizince než pro naše občany, protože například Ukrajinci mají od státu v některých ohledech lepší sociální podporu než naši potřební občané. Ukrajinci mají od státu bydlení na rozdíl od našich důchodců zdarma a k tomu ještě další sociální příspěvky. Takže Fialova vláda české lidi odírá, ale Ukrajincům peníze dává.
Zhoršení situace statistikové přičítají vysokým nákladům na energie a bydlení. To je navíc provázené vysokou inflací a poklesem reálných mezd. Reálné mzdy v Česku se kvůli Fialově vládě snížily nejvíce mezi vyspělými zeměmi světa. Konkrétně mezi posledním čtvrtletím roku 2019 a letošním prvním čtvrtletím klesly o 7,5 procenta, informovala OECD. V Litvě a Polsku naopak reálné mzdy od konce roku 2019 vzrostly o 16,5 procenta. Následuje Maďarsko s nárůstem o 13,5 procenta, kde se reálné mzdy zvýšily o 9,3 procenta. Ve Slovinsku si zaměstnanci průměrně polepšili o 9,2 procenta a v Lotyšsku o 8,2 procenta. To jsou s námi srovnatelné země, kde prosperita lidí rostla, zatímco se u nás životní úroveň zhoršovala.
Navíc průmyslová produkce v květnu meziročně reálně klesla o 3,2 %. Meziměsíčně byla nižší o 2,2 %. A stavební produkce v květnu meziročně klesla o 6,8 % a meziměsíčně oslabila o 5,1 %. Fialova vláda likviduje náš průmysl a stavebnictví.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Karel Výborný