Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo

10.05.2021 20:39 | Rozhovor

„Kdysi jsme si mysleli, že je to jenom neodbornost, hloupost či nepochopení. Ale spíše jde o naprosto plánovité jednání bruselských špiček, které nechtějí mít evropské občany ozbrojené,“ tvrdí odborník na výcvik bezpečnostních složek a prezident organizace LIGA LIBE Pavel Černý ke snaze Bruselu odzbrojit Evropany. Dlouhá léta proto pracoval na tom, aby bylo právo vlastnit zbraň a bránit se s ní zahrnuto do české ústavy. A podařilo se, návrh má podporu napříč politickými stranami. Pavel Černý má tak prý poprvé pocit, že politici kopou za zájmy slušných lidí a voličů.

Bruselské špičky nechtějí sebevědomé a samostatné občany. Zákaz zbraní je součást plánu. Bojovník za právo na obranu to říká natvrdo
Foto: O.K. strana
Popisek: Mgr. Pavel Černý

Šance na to, že bude do Listiny práv a svobod zahrnuto právo bránit se vlastní zbraní, nabírá na síle a vypadá to, že má podporu Senátu i Sněmovny. Vy sám jste se za LIGU LIBE o věc velmi přičinil, za zmínku stojí i 110 tisíc podpisů pod peticí, která se tohoto práva týká. Jak podporu politiků vnímáte po dlouholetém úsilí?

Já to vnímám pochopitelně velmi pozitivně. Jsem rád, že námi našlápnutá cesta pokračuje uspokojivě stále dále a nejenom to. Mám velkou radost, že v Poslanecké sněmovně návrh prošel hned dvěma klíčovými výbory, tedy nejen výborem bezpečnostním, ale především tím, kdo má největší garanci, a to je výbor ústavněprávní. V neposlední řadě potěšilo, že návrh byl odhlasován jednomyslně. Prostě, nenašel se nikdo, kdo by se přímo v těchto výborech proti ústavnímu dodatku či ústavní novele – tedy možnosti bránit se zbraní – postavil.

Je znát, že politici skutečně seznali, a to napříč politickým spektrem, o jak důležitou věc pro lidi se jedná. Protože jde o bezpečnosti lidí, o jejich právo na bezpečnost a jsem rád, že politici to čím dál více vnímají. Dokonce mě překvapilo a doufám, že to není jen nějaký předvolební kalkul ve volebním roce, že pro tohle zvedli ve výborech například ruku i po jednom členu pirátské strany. To je největší důkaz, nakolik je téma nadstranické.

To se v české politice často nestává. Překvapilo vás to?

Rozhodně. Svědčí to o tom, že je uskutečňováno v praxi něco, co by vlastně mělo být naprostou samozřejmostí. Skoro totiž vnímám, že poprvé – a to není fráze – naši politici skutečně kopou za zájmy slušných lidí, našich českých občanů, a jejich voličů. Je to však asi i tím, že se zdaleka nejedná pouze o ty statisíce majitelů zbrojních průkazů, tedy práva na zbraň pouze ve smyslu legální soukromé zbraně vlastněné na zbrojní průkaz, ale jedná se také v neposlední řadě i o sebeobranné prostředky.

Tedy hraje se tu o zájmy dalších milionů našich občanů, aby je mohli nadále používat, nabývat a nosit s sebou ke své spravedlivé a efektivní obraně. A nedopadli časem snad tak, jak to vidíme ve státech na západ od nás, kde jsou populisticky politiky čím dál striktnějšími zákazy podobné věci omezovány či dokonce zakazovány. A tímto způsobem paradoxně, a je to smutné, vlastně odzbrojováni potenciální oběti zločinců a případně i teroristů – a tvořeno z nich tak jakési stádo bezbranných ovcí.

Zakotvení v ústavě má podle tvůrců návrhu pomoci zemi bránit se proti odzbrojování Evropskou unií. Evropská komise různé omezení držitelů zbraní zdůvodňuje bojem proti terorismu. Platí, že terorista nebývá vyzbrojen legální zbraní?

Přesně tak. Teroristovi stačí i kuchyňský nůž nebo do někoho najet autem, ať už odcizeným, vypůjčeným nebo vlastním. Při takovém útoku je totiž teroristovi, coby pachateli činu, úplně jedno, že se nakonec odkryje jeho identita, tedy majitele vozu.

Proč si myslíte, že k tomu odzbrojování dochází? Proč existuje tato snaha?

Kdysi jsme si mysleli, že je to jenom neodbornost, hloupost či nepochopení. Ale časem se ukazuje, že jde spíše o naprosto plánovité jednání bruselských špiček, které nechtějí mít evropské občany ozbrojené, tudíž sebevědomé a do jisté míry samostatné a ne tak závislé na státu. Člověk, kterému zakážete zbraně a seberete prostředky, musí totiž na stát více spoléhat. Prostě je vystrašený, bezmocný a lépe se potom podřizuje takzvaným protiteroristickým opatřením a zákonům. Tedy něčemu, co v praxi omezí ne toho teroristu, ale především upevní kontrolu nad běžným slušným občanem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Odvolání Hřiba

Pane Nachere, nemyslíte, že už je opravdu na čase odvolat Hřiba? Sice jste v opozici, ale podle mě by se k vám přidal i někdo z koalice, a pokud ne, tak se jen potvrdí, že takovým lidem jde jen o korýtko, protože je více než jasné, že je Hřib totálně nekompetentní a navíc nedůvěryhodný a dost možná ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

4:46 Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

Současný extrémistický liberálně progresivistický střed, který v podobě vládní koalice pod taktovkou…