Paní poslankyně, v těchto dnech jste opět jezdila za lidmi do různých míst naší republiky. Co s vámi nejvíc řešili, co říkají na takzvaný vládní úsporný balíček. A kam se chystáte v příštích týdnech?
Mezi lidmi je strach z vládního batohu, jak média i vládní politici přezdívají krádež na pracujících a důchodcích. Velmi často také padají dotazy na vojenskou smlouvu mezi ČR a USA. Právě kvůli tomu se KSČM za účasti dalších spolků a subjektů rozhodla uspořádat v úterý 30. května od 15 hodin happening před Poslaneckou sněmovnou v Praze na Malostranském náměstí. Vyzývám všechny poslance, aby mezi občany přišli a debatovali, když už smlouvu vyjednávali v utajení!
Poté, co nás vláda seznámila s takzvaným úsporným balíčkem, odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Podle šéfa ČMKOS Středuly vláda překročila všechny meze. Dojde, nebo nedojde ke generální stávce, podle vašeho názoru?
Jestli dojde, nebo ne, to nevím. Každopádně bych očekávala, že jen za to, jakým způsobem vláda s odboráři jednala – či spíše nejednala – sáhnou k „tvrdším“ opatřením než ke stávkové pohotovosti. Vždyť jsou to právě pracující, kteří spolu s důchodci ponesou ten vládní batoh na svých bedrech!
Pokud by k ní nakonec přece jen došlo, bude to mít vůbec nějaký větší efekt? Premiér Fiala se už nechal slyšet, že se stávkami nenechá zastrašit…
Efekt by to bezesporu mělo. Já vládním představitelům nevěřím už ani nos mezi očima. Jsou naprosto nedůvěryhodní – jeden den vykládají něco, co druhý den s klidem popřou, takže tady ty silácké řeči premiéra Fialy po konfrontaci s realitou mohou být ty tam…
Ministr spravedlnosti Pavel Blažek vysvětloval pro iDNES předvolební sliby a odmítal, že by tehdy lhali. „Spíš něco říkal, ale nemohl to udělat,“ řekl o Petru Fialovi. Co byste ministru Blažkovi vzkázala?
Myslím, že panu ministrovi – bohužel spravedlnosti – mohou všichni lháři poděkovat, protože jim vytvořil krásnou výmluvu. Možná tato slova i zlidoví a budou se používat jako synonymum pro lež.
Pojďme dál. Ministryně Černochová dnes podepsala v USA dohodu o obranné spolupráci. Dokument budou muset ještě po podpisu ministryně obrany schválit obě komory Parlamentu a podepsat prezident. Řada lidí je ale proti. Je se čeho obávat? A mohou třeba lidé proti tomu ještě něco dělat?
Kromě toho, že se občané 30. května mohou od tří hodin odpoledne zúčastnit happeningu před Poslaneckou sněmovnou, tak mohou psát poslancům, ministrům, premiérovi, velvyslanectví USA, ale mohou také projevovat svůj názor na sociálních sítích a podobně. Každý odpor se počítá!
KSČM jako jediná strana také nerezignovala na sběr podpisů pod petici proti přítomnosti cizích vojsk a vojenských základen na našem území. Už byla předána petičnímu výboru Sněmovny první část asi 15 tisíc podpisů, takže při veřejném projednávání na půdě Parlamentu ČR i tuto otázku otevřeme. Budu o všem informovat na svých sociálních sítích.
Jinak rozbor toho, proč je ta smlouva nebezpečná a v čem, najdou čtenáři na mém YouTube a Facebooku!
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: David Hora