Elity zasáhl osud agenta Skripala, protože je to mezi nimi samý agent. Proto tak blázní. Babiš by prodal i svou matku, takže nakonec prodají jeho, tuší Martin Konvička

01.04.2018 5:17 | Zprávy

ROZHOVOR „Západ podle všeho riskuje zhoršení vztahů s Ruskem, aby odvrátil pozornost od svých vlastních selhání a udržel své občany ještě chvíli v klidu. Není to politika, ale idiocie,“ tvrdí aktivista Martin Konvička a kroutí hlavou nad tím, že média a evropské špičky panikaří z mrtvého agenta, a přitom je nechávají klidnými stovky útoků nožem měsíčně, k nimž dochází v Německu, Británii i jinde. Prý možná proto, že i špičky tuzemské a evropské politiky jsou prolezlé agenty kdekoho, a tak cítí se Skripalem stavovskou solidaritu.

Elity zasáhl osud agenta Skripala, protože je to mezi nimi samý agent. Proto tak blázní. Babiš by prodal i svou matku, takže nakonec prodají jeho, tuší Martin Konvička
Foto: Daniela Černá
Popisek: Martin Konvička v Ostravě

V kauze otravy dvojitého agenta Skripala a jeho dcery nezpochybnitelné důkazy nejsou, ale celá Evropa hovoří o tom, že by se měli vyhošťovat ruští diplomaté. Je potřeba k tomu přistoupit? Je potřeba zostřit vztahy s Ruskem?

Musím se přiznat, že mě celá kauza Skripal nevzrušuje tolik, jak by podle mainstreamu asi měla. Jak známo, agent tajné služby, kór potom dvojitý nebo přeběhlý agent, bylo vždy poněkud rizikové povolání. Kroutím hlavou, že média a evropské špičky panikaří z mrtvého agenta, a přitom je nechávají klidnými stovky útoků nožem měsíčně, k nimž dochází v Německu, Británii i jinde. Ty útoky postihují civilisty, často ženy, děti nebo starší lidi. Možná je to tím, že i špičky tuzemské a evropské politiky jsou prolezlé agenty kdekoho, a tak cítí se Skripalem stavovskou solidaritu. Ať je tomu jakkoli, nemyslím si, že Skripala zabili Rusové. Měli spoustu příležitostí to udělat, dokud ho věznili.

Kdyby ho přece jen zabít chtěli, neudělali by to ruským jedem, ale nějak banálně, třeba pádem z okna. A kdyby to přece jen udělali Rusové, měl by se případ nejdříve důkladně prošetřit. Takto to je nejspíš vrtění psem, k němuž mají probruselští trapáci spoustu důvodů: Brexit, Dublin IV, zpackaný pokus o Majdan na Slovensku, euroskeptickou italskou vládu, novou vlnu afrických migrantů šikující se v severní Africe. Západ podle všeho riskuje zhoršení vztahů s Ruskem, aby odvrátil pozornost od svých vlastních selhání a udržel své občany ještě chvíli v klidu. Není to politika, ale idiocie.

Česko tedy vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na tuto událost. Je to adekvátní počet? A měli bychom je vyhošťovat?

Nikoho nevyhošťuje Česko. Vyhošťuje agent tajné služby Babiš, toho času premiér v demisi, hecovaný z jedné strany agentkou tajné služby Merkel a z druhé strany svými kamarády z pravdoláskové a kavárenské opozice, mezi nimiž je jistě též spousta agentů tajných služeb. Ti všichni by Babiše samozřejmě nejraději viděli ne v premiérském křesle, ale v báni, a tento názor nezmění ani tehdy, kdyby Babiš vyhostil všechny diplomaty, sedl do tanku a osobně se vydal šturmovat Volgograd. Takže Babišovy kroky působí… bizarně. Je to asi týden, co ho euroskeptická část veřejnosti podržela vůči pokusu o studentský Majdan, v jehož čele stáli titíž politici, kteří dnes nejvíce křičí o potřebě ztrestat zlovolné Rusko a Babišovi zdrženlivě tleskají. Premiér v demisi, ve snaze vyhovět všem – hlavně však sobě – skáče od jedné party ke druhé jako mopsl. Podle mě se začal odpočítávat jeho pád.

Co se týká vyhošťování diplomatů, všimněte si, že nevyhošťují tradičně proruské Bulharsko a Rumunsko, postmajdanovské Slovensko, ale ani sluníčkové Švédsko nebo spojenecké Rakousko. Zase se snažíme být papežštější než papež jako už tolikrát v dějinách. Může to být dobrá taktika, když jde o švejkování, ale není to dobré pro morálku národa.Z toho snad plyne, co si o vyhoštění ruských diplomatů myslím.

Pokud je namístě vyhostit nějaké diplomaty, tak si to zaslouží diplomati saúdští za sponzorování rozkladného islámu v zemi, norští za kradení dětí, britští za politické vězně a porušování lidských práv ve své zemi a němečtí za prosazování cenzury na německé i unijní půdě. Pokud tohle Andrej Babiš nevidí, tak mu to tímto vzkazuji. A pokud se mu má slova budou zdát příliš radikální, ať si vzpomene, jak dopadl Bohouš Sobotka. Na počátku mě měl za radikála, na konci opakoval skoro doslova má slova – a stejně ho to nezachránilo.

V minulém rozhovoru jste mi řekl: „Řeči o tom, že někomu vadí vládní podpora komunistů, jsou lež – každému vadí SPD. Strašení komunisty je jenom pohodlná výmluva. Ukazuje se to na tom, že Babiš, poté co mu za SPD vyhubovali jeho bruselští chlebodárci, nyní doufá ve vládu slepenou z ANO a Hamáčkovy ČSSD, s tichou podporou komunistů.“ Domníváte se, že vyhoštění tří ruských diplomatů je ukázkou toho, že Andrej Babiš drží s Bruselem? Jedná se o vypočítavost?

S těmi komunisty jste uhodila hřebík na hlavičku. Proč by Bruselu měli vadit komunisté, když půlka Evropské komise jsou komunisté a současná politika Bruselu – od reglementace ekonomiky a cenzury po kastování obyvatel a válečné štváčství – je mnohem bolševičtější, než byla politika SSSR za pozdního Brežněva? Část pražských uměleckých kruhů a zpovykaná velkoměstská mládež to možná nechápe, ale to jsou lidi, kteří nechápou nikdy nic.

Důkazem Babišovy snahy držet s Bruselem je jeho odtažení od SPD. Otevřeně protiislámská strana je pro Západ, který prodal své mladé generace do islámského otroctví, skutečně přes čáru. Ovšem neřekl bych, že Babiš drží s Bruselem. Babiš potřebuje čerpat bruselské dotace, neb na tom založil své politické a ekonomické vize. Prodal by nepochybně vlastní matku, tak proč by bral ohledy na nějakého Okamuru? Potíž je v tom, že lidé ochotní prodat kohokoli bývají prodáni – jak premiérovi v demisi svou zradou připomněl třeba Telička. Musím znovu zopakovat, že je mně ho až líto. Byl by to možná dobrý premiér do časů pohodového euro-čerpání, ale je to naprostý bambula v čase konfliktu civilizací.  

Mluví se také o zneužití situace, aby byl vyhrocen vztah s Ruskem, a radikální příznivci Moskvy říkají, že je to příprava k ozbrojenému konfliktu. Domníváte se, že taková událost může vyvolat vážný konflikt?

Opravdu to říkají radikální příznivci Moskvy? Pokud se nemýlím, tak válečnické řeči vedou jen britská premiérka Theresa May, u nás pak někteří pomatenci z okruhu TOP 09, od nich nerozeznatelní pomatenci z ODS a takoví ti tajtrdlíci, kteří si z pro mě záhadného důvodu říkají Starostové. Komentátoři, u nichž by šlo jakési proruské tendence najít, spíš varují před zahráváním si s ohněm. Jiná věc je, že pokud bude nepodložená protiruská a protiputinovská hysterie pokračovat ještě tak půl roku, bude v téhle zemi takzvaným příznivcem Moskvy úplně každý. Ne proto, že by nám všem zachutnala vodka a celozrnný žitný chléb nebo že by si lidé neuvědomovali civilizační rozdíly mezi střední a východní Evropou, ale protože tupost současné propagandy se už nedá vydržet.

Prezident Miloš Zeman zaúkoloval BIS, aby zjistil, zda taková látka z Čech pochází. Jaroslav Štefec ale upozorňuje, že pokud se chce prezident Zeman dozvědět, jestli byly v ČSSR a později v ČR vyráběny chemické látky blízké látkám projektu Foliant, ať se neptá BIS. „Konkrétní informace mají armádní chemici, velmi významná část z nich byla v archivech Vojenské lékařské fakulty v HK,“ napsal také na Facebooku. Jsou důvody k prověření?

Nejsem ani agent, ani armádní či civilní chemik, tak si netroufám pouštět se do technických detailů. Důvod k prověření je vždy, pokud to vyvolá hysterii kavárny a našich „hrdinských“ rusobijců. Pokud je prezident Zeman v něčem nenahraditelný, tak je to provokování zmíněných blbečků.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Budoucnost

Dobrý den, reaguji na váš dotaz ve vašem článku, kde se ptáte, jak vidíme naši budoucnost. Upřímně, já moc růžově ne. Zajímalo by mě, co proto, aby byla růžová navrhujete ta vaše strana? Upřímně moc nevím, co jste vůbec zač. Jen vím, že jste proti green dealu a migraci. Děkuji Zamlíková

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani těžce nemocný Hácha nebyl tak servilní ke globální moci, jako dnešní vláda. Jsme za hlupáky. Drsné soudy docenta Valenčíka

14:44 Ani těžce nemocný Hácha nebyl tak servilní ke globální moci, jako dnešní vláda. Jsme za hlupáky. Drsné soudy docenta Valenčíka

„Když normální člověk sleduje vývoj od Fialova novoročního projevu a slibu růstu reálných mezd k jeh…