Itálie? V čem dobrá zpráva pro nás. Drulák opět proti větru

27.09.2022 8:00 | Rozhovor

Vítězství národně-konzervativního bloku pod vedením Giorgie Meloniové v Itálii vyvolalo poprask a zděšení mezi bruselskými elitami a v liberální části evropské politické scény. Profesor Petr Drulák, bývalý elitní diplomat a expert na mezinárodní vztahy, pro ParlamentníListy.cz analyzuje, zda je výsledek italských voleb dobrá či špatná zpráva pro Evropu, jaké změny mohou nastat, a proč nastalo ono zmiňované zděšení. Jednu věc v Evropě by přece jen podle něho mohla nová vláda v Římě rozvrátit. Je to prý jedině dobře a těžila by z toho i Česká republika.

Itálie? V čem dobrá zpráva pro nás. Drulák opět proti větru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Drulák

Je vítězství pravicové aliance v Itálii dobrá zpráva pro Evropu?

Otázkou samozřejmě je, čí Evropu máte na mysli. Pokud mluvíte o Evropě paní von der Leyenové, bruselských úředníků, evropských federalistů a těch, kteří chtějí Evropu centralizovat, odbourávat právo veta a těch, kteří chtějí, aby Brusel řešil všechny možné i nemožné otázky, tak pro tyto všechny je to velmi špatná zpráva.

Kdybychom se bavili o Evropě těch, kteří trvají na tom, že i v rámci sjednocené Evropy mají národy svou svébytnost, že jsou určité hranice bruselského zasahování a že suverenita není prázdný pojem, pro tuto část je vítězství italské pravicové koalice dobrá zpráva.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

0:01 Lukáš Lhoťan varuje Evropu: Lidé hledající tradiční hodnoty stále více konvertují k islámu

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Původně mělo jít jen o komentář k akci albánského premiéra k otevření „Vatikánu pr…