Kdo se radoval nad Francií, splaskne. „Macron s islámem prohraje.“ Temné zprávy od experta

19.02.2021 20:29 | Zprávy

ROZHOVOR „Původní neislámská Francie fakticky již prohrála. Je to otázka maximálně desetiletí, ale již teď je jasné, že není otázkou zda, ale kdy se otevřeně projeví, že nám zde vzniká nová Francie – Francie kombinující islámskou kulturu s některými prvky původní francouzské kultury,“ tvrdí spisovatel, odborník na islám a bývalý muslim Lukáš Lhoťan, jenž pro ParlamentníListy.cz komentuje nově schválený zákon proti radikálnímu islamismu. Zároveň si nedělá iluze, že by tamnímu prezidentovi Emmanuelu Macronovi šlo o řešení problémů; podle Lhoťana je to spíše zlomení odporu Evropanů, který zatím vychází.

Kdo se radoval nad Francií, splaskne. „Macron s islámem prohraje.“ Temné zprávy od experta
Foto: archiv L. Lhoťan
Popisek: Lukáš Lhoťan

Ve Francii prošel zákon, který je namířen hlavně proti radikálnímu islámu, i když oficiálně se týká všech náboženských skupin a organizací. Omezuje financování ze zahraničí, působení zahraničních imámů a zároveň ukládá muslimům určité povinnosti. Jak účinným nástrojem bude?

Podle mne bude nástrojem velice omezeným a naopak ještě více zažene radikální muslimy do podzemí muslimské komunity. Bude ještě těžší odhalovat projevy radikálního islámu, trasovat vztahy a kontakty radikálů, a hlavně mezi muslimskou komunitou posílí politiku dvou tváří. Vůči veřejnosti a státu se budou tvářit podřízeně, ale mezi sebou budou mít druhou tvář, bude mezi nimi narůstat odpor k francouzské společnosti a touha po politické změně.

Ten zákon je vlastně zoufalou snahou francouzské vlády jedním tahem napravit chyby, které ve vztahu k muslimům napáchal francouzský stát v předchozích desetiletích, a vlastně ukazuje i bezradnost francouzské vlády vůči problému islamizace Francie a radikálního islámu. Francouzská vláda ukazuje, že nemá žádný jiný nástroj než represi a vlastně také potvrzuje, že většina muslimské komunity je spíše na straně takzvaného islámského separatismu než francouzské společnosti.

Zároveň by měl zákon pomoci Francii vyřešit problém s ghetty, kde se shromažďuje muslimská komunita a kam se v některých případech bojí i policisté. Postačí takový zákon, aby k jejich rozšiřování nedocházelo? A vyřeší stávající ghetta?

Nestačí a nevyřeší. Problém muslimských – a nejen muslimských – ghett je hlavně problém sociální a souvisí spíše s ekonomickým úpadkem Západu než s islámem. Islám je až druhotnou příčinou vzniku těchto oblastí a spíše následkem než příčinou. Politika masové migrace, socialistického řízení ekonomiky na Západě a výsledný reálný úpadek sociálních podmínek většiny populace vede k tomuto problému. Islám jen využívá vzniklé situace, když začíná zchudlým vrstvám nabízet alternativu vůči stále více nefunkčnímu systému francouzského státu a společnosti.

Zdůrazňuji, že jde o podstatu reality, nikoli různých průzkumů, statistik a podobných dat, v nichž se současné vládnoucí západní elity snaží vytvořit dojem, že jejich socialistické pojetí řízeného kapitalismu funguje. Úplně stejně si tyto elity vytvářejí statistiky a studie o úspěšnosti jejich politiky masové migrace muslimů do Evropy a jejich integrace. Prostě – co jim nevyhovuje, tak se vhodným způsobem upraví, lidově zfalšuje, aby to dalo očekávané výsledky.

Jaké řešení by tedy pomohlo?

Jak jsem řekl výše. Je to problém hlavně sociální a souvisí s ekonomickou a společenskou politikou vládnoucích elit. Řešením je změna systému socialisticky řízeného kapitalismu, ukončení politiky masové migrace, ukončit toleranci umírněných islamistů, celkově ukončení současného nefunkčního západního systému... ale to vládnoucí elity neudělají, protože by musely samy sebe zbavit moci.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

17:27 Vykládal o sobě, že je jako Superman. Vyoralův příspěvek k debatě o duševním zdraví premiéra

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA - „Bohužel Bidenova administrativa se ještě v posledních křečích bu…